Neobťažujme sa navzájom.

Život by bol podľa mňa oveľa príjemnejší, keby sme sa naučili vzájomne sa rešpektovať. A to môžu byť najrôznejšie formy a situácie. Je to niečo čo je tomu druhému nepríjemné.

Napríklad bozkávanie pri privítaní, otváranie tém na ktoré máme opačný názor, sexuálne narážky, neustále poučovanie, prehnaná starostlivosť, posmievanie a rôzne iné.

Jednoducho sú veci, ktoré sú pre tú druhú stranu nepríjemné. Správne by bolo povedať si to na rovinu. A ešte správnejšie by bolo keď sa ten ktorému to povieme neurazí. Pretože to je hlavný problém, že si dospelí nevedia riešiť problémy – urážanie sa. Deti sú v tomto lepšie nastavené ako my dospelí.

Ide o to, že pokiaľ by sme vedeli akceptovať čo nám druhá strana v dobrom hovorí, čo tomu človeku vadí, myslím si, že medziľudské vzťahy by sa o dosť zlepšili. Zrejme sa zhodneme, že sme rozdielni. Ale v bežnom živote akoby sme na to úplne zabúdali a zbytočne sa rozčuľujeme. Mali by sme byť pripravení na výhrady nášho okolia a mali by sme sa naučiť rešpektovať tie výhrady a jednoducho nerobiť iným to čo im je nepríjemné.

Stvoriteľ dáva šancu, niektorí ľudia nie.

03.07.2025

Ježiš hovoril – čo sejete, to zožnete! alebo nevyjdeš odtiaľ kým nezaplatíš do posledného haliera! Všimnite si Ježiš hovorí o absolútnej spravodlivosti, že existuje. Tiež hovorí, že keď sme už niekomu ublížili musíme si to odpykať do posledného haliera. A čo hovoria niektorí ľudia? – tebe už nikdy v živote neodpustím a podobne. Skúsme toto precítiť, [...]

Diabol musí mať radosť z cirkevných dogiem.

21.06.2025

Neviem či cirkevní hodnostári dokážu logicky rozmýšľať, preciťovať a robiť sebareflexiu. Skutočne rád by som vedel aké sú ich pohnútky skalopevne tvrdiť, že tie cirkevné dogmy sú pravdivé a nedotknuteľné. Možno skutočne tomu veria, že pri kardináloch na konciloch alebo pri pápežoch pri vyhlasovaní dogiem ex cathedra bol prítomný Duch Svätý. ALE má to len [...]

Nevedomí vodcovia.

20.06.2025

Všade kde sa okolo seba pozrieme môžeme vidieť hierarchiu od najslabšieho článku až po najsilnejší – tzv. vodcu. Je to úplne prirodzené. Len problém v našej ľudskej spoločnosti je ten, že veríme tisícročia starým bludom ktoré si so sebou nesieme. Sú to bludy ako môžem si robiť čo chcem a nemusím niesť následky ak som dostatočne mocný, život po smrti neexistuje, [...]

Pakistan Karáčí ruiny

V pakistanskom Karáčí sa zrútila obytná budova, zomrelo najmenej šesť ľudí

04.07.2025 17:41

Jeden zo svedkov povedal, že v dome bývalo asi 20 rodín, teda zhruba 100 ľudí.

chorvátsko polícia

Pri Zadare zadržali Slováka pre podozrenie, že na smrť ubil Slovenku

04.07.2025 17:22

Muža obvinili z femicídy a vzali ho do väzby.

Russia Ukraine Talks Outlook

Zelenskyj hovoril s Trumpom, dohodli sa na spolupráci pri posilnení protivzdušnej obrany

04.07.2025 16:50, aktualizované: 17:01

Témou rozhovoru boli ruské vzdušné útoky i širší vývoj na frontovej línii. Takisto sa dohodli na stretnutí svojich tímov.

Šéf MAAE Rafael Grossi

Inšpektori agentúry pre atómovú energiu z bezpečnostných dôvodov opustili Irán

04.07.2025 16:33

Irán oficiálne pozastavil spoluprácu s agentúrou v stredu, niekoľko dní po skončení 12-dňového konfliktu medzi Izraelom a Iránom.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 680
Celková čítanosť: 1690295x
Priemerná čítanosť článkov: 2486x

Autor blogu

Kategórie