Boh povedal: „Nepokradneš“. Ale ľudia chceli byť ako vždy múdrejší ako Boh a mnohokrát keď mali možnosť, priklonili sa k tomu „Pokradneš“. Veď prečo by si nepomohli keď sa dá a sú relatívne mimo postihu? V takom prípade si mysleli, že pokradneš je správnejšie ako nepokradneš, alebo že aj napriek postihom sa to ešte vždy oplatí.
Nie je to pritom problém len vysokopostavených elít, ale je to problém celého národa. Aj malá krádež je vždy krádežou. Niekto má totiž možnosť zobrať niečo za 10 euro a iní za 10 mil. euro, ale princíp zostáva úplne rovnaký. Ide len o to, že ten druhí má lepšie možnosti.
Abd-ru-shin to vysvetľuje zhruba takto: Sila zvratného pôsobenia pozdvihuje teraz na čelné miesta majstrov vašich vlastných hriechov natoľko, že vám z toho hrozí útlak, aby ste tak spoznali to nesprávne a oslobodili sa od toho.
Na západe dá farmár ku ceste pokladničku a napr. jahody. Kto chce vezme si jahody a určenú sumu vloží do pokladničky. Ale my dobre vieme, že keby to takto urobil slovenský farmár zmizla by aj pokladnička aj tovar. Toto je obrovský rozdiel. Zrejme aj preto je západ vyspelý a bohatý a my sa niekde potácame. Je to o ľuďoch aké podmienky na život si chcú alebo dokážu vytvoriť vo svojej krajine.
Pretože, buď sa raz a navždy toho zlozvyku kradnúť zbavíme, alebo nás to bude stále trápiť a utláčať. Nedá sa krádež odsúdiť len vtedy keď som ja poškodený. Musí sa to do nás zakoreniť tak, že keď aj ja budem mať možnosť obohatiť sa na úkor druhých, musím to odmietnuť a povedať nie, lebo je to zlé, nesprávne atď. Až keď budeme takto rozmýšľať a konať, až potom sa tejto pliagy zbavíme.
Podľa Boha je každý zlodej naivný, pretože zákon zvratného pôsobenia je živý a pôsobí – čo sejete, to zožnete, t.j. každý kto ukradol raz to bude musieť aj s úrokami vrátiť alebo mu bude v budúcnosti násilne vzaté ešte viac ako on vzal. Pretože jedno zrnko zasejeme ale mnoho nám vyrastie. A to platí vo všetkom čo robíme, aj v tom dobrom aj v tom zlom – úrodu raz nutne každý zožne. To že ľudia majú tendenciu stále zákony obchádzať vo svoj prospech hovorí len o tom, že sme slabí a naivní, pretože Božie zákony rozdrvia všetko čo im stojí v ceste neuhnú ani o milimeter a do najjemnejších detailov prinesú každému jeho úrodu – odplatu.
„Zabúdame na to, že to nie je naša vláda, ...
Zoranovi : Nie, občania by sa mali najprv ...
veru ľudia by sa mali viac zaujímať o to čo ...
zoranovi : 1.Vy musíte zobrať do úvahy že ...
Súhlasím. Keď už nie sme vnútorne veriaci, ...
Celá debata | RSS tejto debaty