Prečo Peter 3krát zaprel Ježiša

Práve dnes v noci si pripomíname tú strašnú udalosť keď Ježiša veľkňazi, chrámová stráž a starší z ľudu zajali. Zlapali ho ako zločinca a odviedli do veľkňazovho domu. Tam sa mu posmievali, bili ho, pľuli na neho a rôzne iné útrapy mu spôsobovali.

Toto celé bola cirkevná akcia. Predstavitelia cirkvi si zrejme vytvorili svoje predstavy o tom, aký bude Mesiáš. Ježiš zrejme tieto ich predstavy nesplnil, tak išli tvrdo po ňom. Dotazovali sa ho či je syn Boží. A keď povedal, že je tak vzkypel v nich jed a rozhodli sa ho zabiť.

Peter mal rád Ježiša a určite mal k nemu veľký rešpekt a úctu. Ale zaprel ho podľa mňa preto, že sa jednoducho bál. Bál sa tvrdých postihov zo strany cirkvi aj svetskej moci.

Je to dnes iné? Podľa mňa je to lepšie v tom, že cirkev ani štát vám nemôžu zobrať život, ale keby mala cirkev tú moc verím že by zlikvidovali aj Abd-ru-shina a jeho nasledovníkov. A opäť by to bolo len fatálne zlyhanie cirkevných a svetských elít. Židovská cirkev Ježiša zlikvidovala, umlčala, aby mohli nerušene oni rozprávať, určovať a rozhodovať čo je správne a čo nie.                                                                                                                         

Sme tým, čomu veríme.

30.11.2025

Zdá sa mi, že či sme ateista, moslim, Žid, kresťan, budhista, hinduista stávame sa tým, čomu veríme. Skutočne aj materialisti a ateisti niečomu veria. Ľudia sú rôzni. Niekto verí, že pravda je dobrá a správna a stáva sa pravdovravným. Iný zase verí tomu, že skutočne dobrým klamstvom sa môže dostať z mnohých problémov a stáva sa klamárom. Sú ľudia čo veria tomu, [...]

Abd-ru-shin prišiel podporiť veriacich všetkých vierovyznaní.

18.11.2025

Problém ľudstva vidím v úzkoprsosti a zahľadenosti do seba. Hospodin ohlásil prostredníctvom prorokov príchod Mesiáša. Zákonníci a farizeji ho automaticky chceli hľadať medzi sebou. Akéhosi stolárovho syna väčšina z nich nechcela uznať, veď to by bolo pod ich úroveň. Potom tu bolo ďalšie zasľúbenie o Synovi človeka. Toho pre zmenu kresťanskí cirkevní hodnostári [...]

Rodinu si nevyberáš.

17.11.2025

Tak hovorí ľudové porekadlo. Je to odkaz na to, že niekedy sa cítia ľudia nepríjemne v kruhu svojej najbližšej rodiny. Vzniká tu dojem, že sme obete a proste sme len mali smolu do akej rodiny sme sa narodili. ALE Abd-ru-shin vo svojich prednáškach vysvetľuje, že je to práve naopak. Že každý je presne v takej rodine ako si zaslúži. Že nejde o žiadnu náhodu, ale o dokonalú [...]

Betlehemské svetlo, prezident, skauti, Peter Pellegrini

Slovenskí skauti odovzdajú betlehemské svetlo ukrajinským

14.12.2025 08:10

Betlehemské svetlo, ktoré symbolizuje pokoj, nádej a spolupatričnosť, poputuje aj tento rok za východnú hranicu Slovenska.

jeleň, Ružomberok

Safari medzi panelákmi: Obytné zóny navštevujú v Ružomberku jelene, skúsenosti majú aj s medveďmi

14.12.2025 07:00

Kuriózne situácie so zvieratami riešia v Ružomberku pomerne často. Najnovšie „načapali“ na potulkách medzi panelákmi dva statné jelene. V minulosti tam však zažili aj šprintujúceho medveďa.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Horúca noc. Ukrajinci spustili jeden z najväčších útokov na Krym a ďalšie ruské ciele

14.12.2025 06:30, aktualizované: 08:13

Ukrajina podnikla sériu dronových útokov na viaceré ciele na území Ruska a na okupovanom polostrove Krym.

chatGPT

ChatGPT na lavici obžalovaných? Má vraj na svedomí vraždu a samovraždu

14.12.2025 06:00

Pozostalí 83-ročnej ženy tvrdia, že ChatGPT podnecoval bludy jej duševne chorého syna a nabádal ho, aby ju zabil a spáchal samovraždu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 715
Celková čítanosť: 1821362x
Priemerná čítanosť článkov: 2547x

Autor blogu

Kategórie