Je to slovenské príslovie. Ľudové príslovia sú stáročiami až tisícročiami overené pravdy. Tento motív je prítomný aj v slovenských rozprávkach. Keby sa to príslovie vekmi neosvedčilo, už by dávno zaniklo. Ale ono stále žije aj keď mnohým to predsa len nejde do hlavy. Z krátkodobého hľadisko môže mať zlo navrch, ale z dlhodobého hľadiska predsa len dobro vyhrá.
Prečo je tomu tak vysvetľuje Abd-ru-shin:
„Radujte sa vy nevedomí a slabí lebo vám je daná tá istá moc ako silným! Nerobte si to preto príliš ťažkým! Nezabúdajte, že čistá samostatne tvorivá Božia sila prúdi tiež vami a že aj vy ako ľudia máte schopnosť dávať tejto sile určitý smer, a to podľa druhu vášho vnútorného cítenia, teda vášho chcenia. Môžete ju usmerniť k dobrému, rovnako ako k zlému, aby stavala alebo ničila, prinášala radosť alebo žiaľ!
Pretože jestvuje len táto jedna Božia sila, vysvetľuje sa tým aj tajomstvo, prečo musí nakoniec v každom vážnom boji temno ustúpiť Svetlu a zlo dobru. Ak riadite Božiu silu k dobru, zostáva neskalená vo svojej pôvodnej čistote a vyvinie omnoho väčšiu silu, zatiaľ čo so zakalením nečistotou nastáva súčasne i oslabenie. Preto v konečnom boji bude rozhodujúcou čistota sily, ktorá vždy pôsobí prenikavo.
Všimnime si obrovskú zhodu: Slove(a)nské príslovie „Dobro vždy zvíťazí nad zlom.“
Ježišove: „Čo sejete, to zožnete!“
Budha: karmický zákon
Abd-ru-shin: Zákon zvratného pôsobenia.
Starý zákon: „Moja je pomsta, JA odplatím!“
Toto všetko je v zhode, vychádza z jedného Zdroja a je to len trochu iným spôsobom povedaná tá istá zákonitosť.
Proti tomu sa žiaľ stavajú materialisti, rozumári a čiastočne tiež kresťanské a iné cirkvi.
Súhlasím aj menšie zlo má väčšiu silu ako... ...
A viete, čo víťazí najčastejšie?! Odpoveď:... ...
V podstate s vami súhlasím. ...
Materialisti, rozumári a cirkvi sú truhlíci -... ...
Celá debata | RSS tejto debaty