Ako bojovať proti nervozite.

Ak v našom okolí máme ľudí čo sú nervózni ako reagovať? Podľa mňa najlepšie je reagovať opakom nervozity – čiže kľudom, vnútorným pokojom, láskavým slovom a troškou humoru. Aj pokiaľ by to nebolo úspešné celkom určite tomu človeku neublížime. Naopak zažil by to čo mu chýba – vnútorná stabilita, kľud, pokoj, harmónia.

Keď sa s takým človekom začneme hádať, len eskalujeme, stupňujeme jeho nepokoj a prípadnú agresivitu, čiže nič dobré, plus vynervujeme aj sami seba. Namiesto úderov mu dajme radšej lásku, pekné slovo. Ak dobré dávame, dobré sa nám aj vráti. Náš vnútorný pokoj má veľkú silu a potenciál ochrániť nás a pomáhať a druhým.

Naše vyžarovanie stability a vnútorného pokoja, aktivuje tieto procesy aj u nervózneho človeka v našom okolí aj keď možno len v minimálnej miere ale predsa. Ak sa s takým človekom začneme hádať alebo sme na neho agresívny, tak ešte viac v ňom aktivujeme vnútorný nepokoj, hnev a agresivitu. Čiže všetko len zhoršujeme podľa mňa.

Štúr a osud Slovenska.

17.01.2026

V týchto dňoch ide v kinách film Štúr a príbeh o boji za našu národnú identitu, jazyk a vlastný štát opäť ožíva. Naša Slovenská republika teraz v januári oslávila 33 narodeniny. Ale ako aj samotný film ukazuje, cesta k tomu nebola vôbec jednoduchá. Mali by sme si vážiť čo máme, pretože nie každá národnosť má aj vlastný štát. Ukazuje sa, že kľúčové bolo [...]

OSUD

16.01.2026

Porozmýšľajte a precíťte aj vy význam slova osud. Je to dobre známe slovo, bežne používané v hovorovej reči. Osudová láska alebo neodvratný osud, niekto má ťažký osud prichádzajú na neho ťažké trápenia. Zmysel tohto slova je podľa mňa aj nejaké predurčenie. Čiže osud je niečo, čo na nás prichádza. Otázka znie podľa akého kľúča to k nám prichádza. [...]

Len neschopné národy potrebujú migrantov.

12.01.2026

Základná schéma celého tohto systému je naozaj o tom, že príde niekto zo zahraničia, aby prácu vykonal za menej peňazí. Potom sú tu faktory keď firmy kričia nemáme určité profesie alebo aj spoločnosť kričí nemáme lekárov a podobne. Teraz sa pozrime prečo je to tak. Tak buď v tom národe sú takí neschopní ľudia, že sa nevedia naučiť určité profesie. Alebo totálne [...]

Witkoff

Witkoff: Rokovania medzi Ruskom a Ukrajinou sa zredukovali len na jeden problém

22.01.2026 09:25

Splnomocnenec amerického prezidenta vyhlásil, že Ukrajina má "úžasný vyjednávací tím".

Switzerland Davos Trump

Je Trump psychicky v poriadku?

22.01.2026 09:00

Zmätené prejavy i konanie, silácke reči či prehnané tvrdenia o situácii v USA od návratu Donalda Trumpa k moci vyvolávajú množstvo otázok.

WCup Argentina France Soccer

Trumpova posadnutosť Grónskom vyvolala úvahy o bojkote MS vo futbale. Kto by na šampionát neprišiel?

22.01.2026 09:00

Kto začal hovoriť v Európe o možnom bojkote futbalového šampionátu v prípade, že by si Donald Trump uchmatol Grónsko?

Ukrajina Rusko útoky kyjev zima

Spia v kabátoch, sneh rozpúšťajú na vodu. Rusko mení zimu v Kyjeve na boj o prežitie

22.01.2026 08:50

Obyvatelia Kyjeva robia všetko, čo je v ich silách, aby prežili najchladnejšiu a najtemnejšiu zimu vojny.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 720
Celková čítanosť: 1847190x
Priemerná čítanosť článkov: 2566x

Autor blogu

Kategórie