Cirkvi proti Ježišovi.

Ježiš vzkriesil Lazára a vtedy mnohí zo Židov uverili, že on je od Boha. Niektorí Židia však išli za farizejmi a rozpovedali im čo sa stalo. Preto veľkňazi a farizeji zvolali radu a vraveli: Čo robiť? Lebo ten človek činí mnohé znamenia. Ak ho necháme tak, všetci uveria v neho, prídu Rimania a vezmú nám toto miesto aj národ. (Čiže židovská cirkev zabránila ľudu izraelskému, aby všetci prijali Mesiáša. Bravó)

Ale jeden z nich Kaifáš, ktorý bol toho roku veľkňazom im povedal: Vy nič neviete, ani neuvážite, že lepšie bude pre vás, keď jeden človek umrie za ľud a nezahynie celý národ. To však povedal ako veľkňaz toho roku, čiže „prorokoval“, že Ježiš má umrieť za národ a nielen za národ, ale aj aby zhromaždil rozptýlené deti Božie. Od toho dňa boli rozhodnutí, že ho zabijú.

Toto povedal najvyšší predstaviteľ židovskej cirkvi, čiže podobne ako u nás pápež. Všimnite si tú zvrátenú logiku rozhodli sa zabiť nevinného a očakávajú, že takto ochránia národ a ešte pomôžu zhromaždiť aj rozptýlených Židov. História nám však ukazuje ako ochránili národ, krajinu aj chrám. Podobné je to v kresťanských cirkvách Ježišovu vraždu považujú za výkupnú obeť za naše hriechy. Nepripadá vám to zvrátené?

Židia boli duchovne najvyššie vyvinutý národ, preto sa tam Stvoriteľ dal poznať. Proroci však prorokovali, že Mesiáš bude zabitý. Ale to nebolo zhora chcené, to bola len smutná realita, že aj ten najpovolanejší národ takto zlyhá. A všimnite si, že bola to cirkev ktorá sa bála, že ľud uverí v Ježiša syna Božieho. Oni čo mali prví kričať Hossana synovi Dávidovmu! Nie je toto zvrátené?

Niečo podobné sa deje aj v dnešných časoch. Ježiš nám vyprosil u Otca Pomocníka, ktorý nás má uviesť do všetkej pravdy. Hospodin vyhovel prosbe svojho syna a skutočne nám poslal Pomocníka. A čo na to kresťanské cirkvi? Mali by ho spoznávať a všetkým ľuďom radostne oznamovať, že naozaj prišiel a priniesol nám poznanie. Dial a deje sa však pravý opak. V časoch Abd-ru-shina išli cirkvi proti nemu. Dnes sa cirkev oficiálne nevyjadrila, ale v skrytosti varuje svoje ovečky pred touto „sektou“.

Tí najpovolanejší zlyhávajú, to nič dobré priniesť nemôže. Milióny veriacich sa ocitajú v pasci a v područí cirkevných odporúčaní. Prví Ježišovi nasledovníci boli vylučovaní zo synagóg a prenasledovaní židovskou cirkvou. Tá kresťanská zatiaľ mlčí. Ale raz sa k tomu bude musieť vyjadriť. Raz sa kňazi budú musieť vyjadriť za alebo proti Abd-ru-shinovi. Časový odstup nám ukazuje tú obrovskú absurditu konania židovskej cirkvi. Málokto si uvedomuje, že aj dnes sa deje niečo podobné len bez fyzického násilia.

Pedofilní a homosexuálni cirkevní hodnostári sú tiež obeťami

10.05.2025

cirkevnej dogmy o povinnom celibáte. Áno pedofília a homosexualita sa vyskytuje aj v bežnej populácii. Ale táto dogma o povinnom celibáte duchovných vytvára na nich zbytočne neprimeraný tlak. Sú ľudia aj mimo cirkvi, ktorí žijú v celibáte a vyhovuje im to alebo to v pohode zvládajú. Ale podľa mňa sú aj cirkevní hodnostári, ktorí veľmi chcú slúžiť Stvoriteľovi, ale [...]

Cirkev sa musí znovu narodiť

09.05.2025

a taktiež my všetci. Bol farizej menom Nikodém, popredný medzi Židmi. Ten prišiel k Ježišovi v noci a hovoril Mu: Majstre vieme, že si učiteľ ktorý prišiel od Boha lebo nikto nemôže činiť znamenia aké ty činíš ak len Boh nie je s ním. Ježiš mu odpovedal: Veru veru hovorím ti: Ak sa niekto nenarodí znova, nemôže uzrieť Kráľovstvo Božie. Nikodém mu povedal: Ako sa [...]

Konkláve. Volia bohovia či ľudia?

07.05.2025

Minimálne cirkevní hodnostári a veriaci by sa mali nad týmto zamyslieť. Sú kardináli – volitelia ľudia ako my alebo sú to bohovia? Pretože jedného spomedzi seba zvolia za pápeža a narážame tu na kameň úrazu – dogmu o pápežskej neomylnosti vyhlásenej na Prvom vatikánskom koncile v roku 1870. Pravoslávne cirkvi to neprijali a v katolíckej cirkvi to spôsobilo rozkol [...]

George Simion

Proruský kandidát prezidentských volieb v Rumunsku uznal svoju porážku

19.05.2025 07:52

Zablahoželal víťazovi, primátorovi hlavného mesta Bukurešť, centristovi Nicušorovi Danovi.

Britain Brexit Five Years On

V Británii sa koná prvý summit medzi Londýnom a EÚ od brexitu

19.05.2025 07:37

Cieľom je nadviazať bližšie vzťahy päť rokov po brexite.

vojna na Ukrajine, Emmanuel Macron, Keir Starmer, Friedrich Merz

ONLINE: Trump bude telefonovať s Putinom. Európski lídri chcú dotlačiť Moskvu k prímeriu sankciami

19.05.2025 06:00, aktualizované: 07:10

"Európania a Američania sú odhodlaní cielene spolupracovať, aby sa táto hrozná vojna skončila," tvrdí nemecký kancelár Merz. Moskve pohrozili sankciami.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 669
Celková čítanosť: 1651879x
Priemerná čítanosť článkov: 2469x

Autor blogu

Kategórie