Ťažké osudy ľudí.

Niektorí ľudia sa dostávajú do ťažkých životných situácií. Niekto má nedostatok lásky, iný žije v rodine kde vládne agresia alebo sú tu iné neduhy ako alkoholizmus, drogové závislosti či hazard. Konkrétny človek sa v súčasnosti možno aj veľmi snaží byť lepším človekom, ale ten osud ho aj tak silno zviera.

Môže sa stať, že niektorí v zúfalstve podľahnú a vzdajú to, iní možno preklínajú, nadávajú a stanú sa ešte horšími. Niektorí sa možno vzdajú viery a podobne. Lenže nech sa už deje čokoľvek skúsme zobrať do úvahy aj to, že možno máme za sebou už mnoho pozemských životov plus život v jemnohmotnom svete a tiež existenciu karmy. Ak to zohľadníme príde na rad aj možnosť, že sme v minulosti mohli porobiť veľa zlého a teraz len žneme trpké a zhnité plody. Do akých pomerov sa rodíme vôbec nemusí byť náhoda.

Ja osobne vidím ako jedinú správnu cestu z ťažkého osudu, stať sa lepším človekom a v žiadnom prípade sa toho nevzdať, pretože to je zrejme naša jediná reálna nádej. Na cirkevné odpustky by som sa nespoliehal. To po čom sami túžime, by sme mali siať okolo seba – čiže každý deň to dávať zo seba von do okolia – to je podľa mňa tá správna cesta. Pretože nech sa deje čokoľvek ak zo seba dávame zlé veci, nemôže čakať že naspäť sa nám vrátia dobré veci, to už aj fyzika pozná zákon akcie a reakcie.

Sme tým, čomu veríme.

30.11.2025

Zdá sa mi, že či sme ateista, moslim, Žid, kresťan, budhista, hinduista stávame sa tým, čomu veríme. Skutočne aj materialisti a ateisti niečomu veria. Ľudia sú rôzni. Niekto verí, že pravda je dobrá a správna a stáva sa pravdovravným. Iný zase verí tomu, že skutočne dobrým klamstvom sa môže dostať z mnohých problémov a stáva sa klamárom. Sú ľudia čo veria tomu, [...]

Abd-ru-shin prišiel podporiť veriacich všetkých vierovyznaní.

18.11.2025

Problém ľudstva vidím v úzkoprsosti a zahľadenosti do seba. Hospodin ohlásil prostredníctvom prorokov príchod Mesiáša. Zákonníci a farizeji ho automaticky chceli hľadať medzi sebou. Akéhosi stolárovho syna väčšina z nich nechcela uznať, veď to by bolo pod ich úroveň. Potom tu bolo ďalšie zasľúbenie o Synovi človeka. Toho pre zmenu kresťanskí cirkevní hodnostári [...]

Rodinu si nevyberáš.

17.11.2025

Tak hovorí ľudové porekadlo. Je to odkaz na to, že niekedy sa cítia ľudia nepríjemne v kruhu svojej najbližšej rodiny. Vzniká tu dojem, že sme obete a proste sme len mali smolu do akej rodiny sme sa narodili. ALE Abd-ru-shin vo svojich prednáškach vysvetľuje, že je to práve naopak. Že každý je presne v takej rodine ako si zaslúži. Že nejde o žiadnu náhodu, ale o dokonalú [...]

Secret Service / Counter Assault / Police US /

Ostatky nájdené vlani v Colorade môžu patriť mužovi pôvodom zo Slovenska

05.12.2025 10:11

Úrady teraz požiadali verejnosť o pomoc pri jeho identifikácii.

Richard Sulík, Ide o pravdu

Sulík v Ide o pravdu: Nechávam si priestor na návrat do politiky, možno aj v SaS. Pád vlády bolo zlyhanie, ale Matovič rozbíjal rozpočet bagrom

05.12.2025 10:00

Po pätnástich rokoch aktívnej politiky som si potreboval oddýchnuť, uviedol Richard Sulík. Neľutuje, že na určitý čas zo scény odišiel.

NR SR: Rokovanie 40. schôdze

Poslanci v piatok pokračujú rozpravou k zmenám v ochrane oznamovateľov

05.12.2025 09:47

Do rozpravy je aktuálne prihlásených ešte viac ako 20 rečníkov.

Polícia / Pomáhať a chrániť / Policajné auto /

Na Haanovej ulici v bratislavskej Petržalke našli obeseného muža

05.12.2025 09:36

Podľa doterajších informácií sa mal na mieste nachádzať obesený 43-ročný muž.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 715
Celková čítanosť: 1816371x
Priemerná čítanosť článkov: 2540x

Autor blogu

Kategórie