Založ si blog

Ježiš sa nepýtal na vierovyznanie.

Skutočne ak si dáte tú námahu a pozriete si evanjeliá, zistíte že Ježiša nezaujímalo vierovyznanie ľudí, ale to akí sú. Navyše nikoho neodsudzoval, každému dával šancu. Stretával sa aj s tými najopovrhovanejšími s mítnikmi a neviestkami. Toto Ježiš hovorí o poslednom súde, že čo vlastne bude kľúčové:

Keď Syn človeka príde vo svojej sláve a všetci anjeli s ním, posadí sa vtedy na trón svojej slávy. I zhromaždia sa pred neho všetky národy – a oddelí ich ako pastier oddeľuje ovce od baranov a postaví si ovce sprava, baranov však zľava. Vtedy povie kráľ tým na pravici: Poďte požehnaní môjho Otca, prijmite ako dedičstvo, Kráľovstvo ktoré vám je pripravené od stvorenia sveta.

Lebo hladný som bol a dali ste mi jesť, bol som smädný a dali ste mi piť, prišiel som ako cudzinec a prijali ste ma, bol som nahý a zaodeli ste ma, bol som nemocný a navštívili ste ma, bol som vo väzení a prišli ste ku mne. Odpovedia mu spravodliví: Pane kedy sme ťa videli hladného a nasýtili sme ťa alebo smädného a napojili sme ťa a kedy sme ťa videli ako cudzinca a prijali sme ťa alebo nahého a zaodeli sme ťa a kedy sme ťa videli chorého alebo vo väzení a prišli sme k tebe? Odpovie im kráľ: „Veru hovorím vám čokoľvek ste urobili jednému z týchto mojich najmenších bratov, mne ste urobili.

Potom povie aj tým po ľavici: Odíďte odo mňa zlorečení do večného ohňa, pripraveného Diablovi a jeho anjelom. Lebo hladní som bol a nedali ste mi najesť, bol som smädný a nedali ste mi piť, prišiel som ako cudzinec a neprijali ste ma, bol som nemocný a vo väzení a nenavštívili ste ma. Vtedy odvetia aj títo: Pane, kedy sme ťa videli hladného alebo smädného alebo ako cudzinca alebo nahého alebo nemocného alebo vo väzení a neposlúžili sme ti? Vtedy im odpovie: Veru, hovorím vám: Čokoľvek ste neurobili jednému z týchto najmenších, mne ste neurobili. I pôjdu títo do večného trápenia, ale spravodliví do večného života.

Podľa tohto je kľúčové ako sa k sebe správame. Zaujímavé je, že podľa týchto kritérií by mali rovnakú šancu na večný život ateisti, ako katolíci, luteráni či príslušníci iných náboženstiev. Podstatné je zrejme akí skutočne sme vo svojom vnútri a či dokážeme prejavovať svojim blížnym lásku a pomáhať. Pri tomto kľúčovom rozdelení pre posledný súd nie je ani zmienka o vierovyznaní či ateizme jednotlivých ľudí. Ide len o naše skutky.

Upratovačky zarábajú viac ako lekári.

14.09.2023

Predstavte si, že žijeme v krajine X, ktorá všetky povolania v spoločnosti pokrýva vlastnými občanmi nie migrantami. Veľa mladých ľudí v tejto krajine chce študovať medicínu, v tejto krajine je to populárne povolanie. Štát to aj dosť výrazne podporuje a medicínskych škôl je naozaj veľa. V tejto krajine došlo k situácii, že mladých medikov je tak veľa, že sú ochotní [...]

Budúca vládna koalícia – Smer, Hlas, SNS, KDH.

10.09.2023

Voľby sa blížia, je to aktuálna téma, tak by som chcel dať svoj tip na budúcu vládnu koalíciu. Máme tu 3 najsilnejšie strany podľa prieskumov: Smer, Hlas, Progresívne Slovensko. Predpokladám že minimálne jedna z týchto strán bude v budúcej vládnej koalícii a bude mať post premiéra, pretože niekto tú koalíciu musí viesť. Takže poďme na tie 3 alternatívy, že kto bude [...]

Ľudia sú krásni aj oblečení.

10.09.2023

Dnes tu máme módne trendy vytvárajúce odevy, ktoré čo najviac zvýrazňujú krivky tela. Byť sexi je populárne a niektorí z toho reálne žijú. Niektoré známe osobnosti, krásni ľudia keď majú na sociálnych sieťach veľa sledovateľov, tak na tom dokážu zarobiť veľa peňazí. Tých fanúšikov by zrejme mali aj keby boli viac zahalení, ale oni v snahe maximalizovať počet [...]

Arménsko Azerbajdžan Náhorný Karabach Operácia Vojenská

Republika Náhorný Karabach prestane existovať 1. januára 2024

28.09.2023 09:45

Obyvatelia Náhorného Karabachu začali z tohto regiónu odchádzať od 24. septembra.

rak červený, samica

Malý vodný tok bol plný nebezpečných amerických rakov. Ochranári odchytili tisícky kusov

28.09.2023 09:00

Samica dokáže dvakrát ročne vychovať stovky mláďat. Invázny druh raka červeného sa preto šíri veľmi rýchlo.

Dúbravka / Fedáková ulica / Polícia / Policajná páska /

Muž v Bratislave strieľal z okna: Štyria zranení, jeden z nich je policajt. Útočníka zabili

28.09.2023 07:00, aktualizované: 10:11

V náhodnej streľbe útočník pokračoval aj pred bytovku. Potom na policajtov vybehol s nožom, tí ho smrteľne zranili.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 508
Celková čítanosť: 1192050x
Priemerná čítanosť článkov: 2347x

Autor blogu

Kategórie