Založ si blog

Ježiš sa nepýtal na vierovyznanie.

Skutočne ak si dáte tú námahu a pozriete si evanjeliá, zistíte že Ježiša nezaujímalo vierovyznanie ľudí, ale to akí sú. Navyše nikoho neodsudzoval, každému dával šancu. Stretával sa aj s tými najopovrhovanejšími s mítnikmi a neviestkami. Toto Ježiš hovorí o poslednom súde, že čo vlastne bude kľúčové:

Keď Syn človeka príde vo svojej sláve a všetci anjeli s ním, posadí sa vtedy na trón svojej slávy. I zhromaždia sa pred neho všetky národy – a oddelí ich ako pastier oddeľuje ovce od baranov a postaví si ovce sprava, baranov však zľava. Vtedy povie kráľ tým na pravici: Poďte požehnaní môjho Otca, prijmite ako dedičstvo, Kráľovstvo ktoré vám je pripravené od stvorenia sveta.

Lebo hladný som bol a dali ste mi jesť, bol som smädný a dali ste mi piť, prišiel som ako cudzinec a prijali ste ma, bol som nahý a zaodeli ste ma, bol som nemocný a navštívili ste ma, bol som vo väzení a prišli ste ku mne. Odpovedia mu spravodliví: Pane kedy sme ťa videli hladného a nasýtili sme ťa alebo smädného a napojili sme ťa a kedy sme ťa videli ako cudzinca a prijali sme ťa alebo nahého a zaodeli sme ťa a kedy sme ťa videli chorého alebo vo väzení a prišli sme k tebe? Odpovie im kráľ: „Veru hovorím vám čokoľvek ste urobili jednému z týchto mojich najmenších bratov, mne ste urobili.

Potom povie aj tým po ľavici: Odíďte odo mňa zlorečení do večného ohňa, pripraveného Diablovi a jeho anjelom. Lebo hladní som bol a nedali ste mi najesť, bol som smädný a nedali ste mi piť, prišiel som ako cudzinec a neprijali ste ma, bol som nemocný a vo väzení a nenavštívili ste ma. Vtedy odvetia aj títo: Pane, kedy sme ťa videli hladného alebo smädného alebo ako cudzinca alebo nahého alebo nemocného alebo vo väzení a neposlúžili sme ti? Vtedy im odpovie: Veru, hovorím vám: Čokoľvek ste neurobili jednému z týchto najmenších, mne ste neurobili. I pôjdu títo do večného trápenia, ale spravodliví do večného života.

Podľa tohto je kľúčové ako sa k sebe správame. Zaujímavé je, že podľa týchto kritérií by mali rovnakú šancu na večný život ateisti, ako katolíci, luteráni či príslušníci iných náboženstiev. Podstatné je zrejme akí skutočne sme vo svojom vnútri a či dokážeme prejavovať svojim blížnym lásku a pomáhať. Pri tomto kľúčovom rozdelení pre posledný súd nie je ani zmienka o vierovyznaní či ateizme jednotlivých ľudí. Ide len o naše skutky.

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

Odpykal si už národ slovenský svoju zlú karmu?

17.02.2024

Podľa môjho názoru keď má karmu jednotlivec, môžu mať karmu aj národy. Je to čisto len môj názor, ale logiku to dáva. Ak totiž zoberieme náš národ nech má 5 miliónov jednotlivcov (samozrejme v minulosti to bolo menej) a každý z týchto 5 miliónov jednotlivcov má svoju karmu. Keď dáme dokopy konanie týchto 5 miliónov ľudí a z ich konania vyplývajúce nevyhnutné [...]

požiar

Škoda dosiahla vyše 200-tisíc eur. Vo Viničnom zasahovalo viac ako 20 hasičov

01.03.2024 11:23

V piatok krátko po 6.30 h nahlásili hasičom dymenie zo strechy trojposchodovej budovy v rekonštrukcii.

paríž

Francúzski poľnohospodári zablokovali v Paríži cesty vedúce k Víťaznému oblúku

01.03.2024 11:07

Deklarovali, že cieľom ich protestu je "záchrana francúzskeho poľnohospodárstva".

deti, dieťa, týranie, smútok, depresia, samovražda

Rakúšanku, ktorá väznila svojho syna v boxe pre psa, súd potrestal 20 rokmi väzenia

01.03.2024 10:57

Svojho teraz 13-ročného syna väznila v prepravke pre psov, týrala ho hladom alebo ho v nevykúrenej izbe pri otvorenom okne polievala studenou vodou.

richard sulík

Sulík predstavil kandidátku SaS do eurovolieb, do Štrasburgu chcú aj viacerí poslanci NR SR

01.03.2024 10:53

Politické strany postupne zverejňujú mená, ktoré ich budú reprezentovať v eurovoľbách.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 552
Celková čítanosť: 1345923x
Priemerná čítanosť článkov: 2438x

Autor blogu

Kategórie