Založ si blog

Ježiš sa nepýtal na vierovyznanie.

Skutočne ak si dáte tú námahu a pozriete si evanjeliá, zistíte že Ježiša nezaujímalo vierovyznanie ľudí, ale to akí sú. Navyše nikoho neodsudzoval, každému dával šancu. Stretával sa aj s tými najopovrhovanejšími s mítnikmi a neviestkami. Toto Ježiš hovorí o poslednom súde, že čo vlastne bude kľúčové:

Keď Syn človeka príde vo svojej sláve a všetci anjeli s ním, posadí sa vtedy na trón svojej slávy. I zhromaždia sa pred neho všetky národy – a oddelí ich ako pastier oddeľuje ovce od baranov a postaví si ovce sprava, baranov však zľava. Vtedy povie kráľ tým na pravici: Poďte požehnaní môjho Otca, prijmite ako dedičstvo, Kráľovstvo ktoré vám je pripravené od stvorenia sveta.

Lebo hladný som bol a dali ste mi jesť, bol som smädný a dali ste mi piť, prišiel som ako cudzinec a prijali ste ma, bol som nahý a zaodeli ste ma, bol som nemocný a navštívili ste ma, bol som vo väzení a prišli ste ku mne. Odpovedia mu spravodliví: Pane kedy sme ťa videli hladného a nasýtili sme ťa alebo smädného a napojili sme ťa a kedy sme ťa videli ako cudzinca a prijali sme ťa alebo nahého a zaodeli sme ťa a kedy sme ťa videli chorého alebo vo väzení a prišli sme k tebe? Odpovie im kráľ: „Veru hovorím vám čokoľvek ste urobili jednému z týchto mojich najmenších bratov, mne ste urobili.

Potom povie aj tým po ľavici: Odíďte odo mňa zlorečení do večného ohňa, pripraveného Diablovi a jeho anjelom. Lebo hladní som bol a nedali ste mi najesť, bol som smädný a nedali ste mi piť, prišiel som ako cudzinec a neprijali ste ma, bol som nemocný a vo väzení a nenavštívili ste ma. Vtedy odvetia aj títo: Pane, kedy sme ťa videli hladného alebo smädného alebo ako cudzinca alebo nahého alebo nemocného alebo vo väzení a neposlúžili sme ti? Vtedy im odpovie: Veru, hovorím vám: Čokoľvek ste neurobili jednému z týchto najmenších, mne ste neurobili. I pôjdu títo do večného trápenia, ale spravodliví do večného života.

Podľa tohto je kľúčové ako sa k sebe správame. Zaujímavé je, že podľa týchto kritérií by mali rovnakú šancu na večný život ateisti, ako katolíci, luteráni či príslušníci iných náboženstiev. Podstatné je zrejme akí skutočne sme vo svojom vnútri a či dokážeme prejavovať svojim blížnym lásku a pomáhať. Pri tomto kľúčovom rozdelení pre posledný súd nie je ani zmienka o vierovyznaní či ateizme jednotlivých ľudí. Ide len o naše skutky.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

dron

Ruské útočné drony dopadli na územie NATO, v Rumunsku sa rozhučali sirény

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

hoax

Slováci naleteli na hoax o zubných implantátoch zadarmo

25.07.2024 14:10

Národný bezpečnostný úrad ľuďom odporúča, aby na príspevky neklikali a nahlásili ich.

Olympijská dedina

Sme hladní, sťažovali sa športovci. Jedáleň v olympijskej dedine v Paríži musela zväčšiť porcie

25.07.2024 13:43

Jedáleň je s 3 300 miestami na sedenie je najväčšou reštauráciou na svete.

rokovanie vlády, Robert Fico,

KDH: Brusel dal správou o právnom štáte vysvedčenie Ficovej vláde. Len za mečiarizmu bolo horšie, tvrdí Vetrák

25.07.2024 13:23

Zvlášť alarmujúce je zneužívanie skráteného legislatívneho konania pri dôležitých zákonoch, podotkli kresťanskí demokrati.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436393x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie