Založ si blog

Pozdejšie stvorenie.

V predchádzajúcom článku som sprostredkoval Abd-ru-shinov výklad ako vzniklo Praduchovné. Že to bolo aktom Božej milosti. Pri slovách „Buď Svetlo!“ začalo vyžarovanie mimo Božskej ríše a mohlo sa tak utvoriť Praduchovné.

Pozdejšie stvorenie mohlo potom vzniknúť pôsobením praduchovných prastvorených. Tento zostupný dej je trvalým aj keď tiež slabším opakovaním prastvorenia. Prebieha v zmysle príslušných zákonov, pričom druh diania sa samozrejme tiež prispôsobuje práve platným zmenám foriem zákonov.

Pre pozdejšie stvorenie už nebolo dané nijaké priame spojenie z Imanuela, lebo toto sa vyvinulo len ako dôsledok prastvorenia z vôle praduchovných. Základom tohto diania bola opäť len láska k duchovnému, ktoré zostávajúc v praduchovnej ríši nevedomé, vyvíjalo rovnakú túžbu po sebauvedomení ako predtým praduchovné v Božskej ríši. Lenže sila duchovného nestačila na to, aby sa v pozdejšom stvorení vyvinulo bezprostredne a hneď ako sebavedomé ako to dokázalo silnejšie praduchovné.

V pozdejšom stvorení sa musela posledná zrazenina duchovného iba pomaly vyvíjať pod vplyvom praduchovných prastvorených lebo obsahom nie je tak bohatá ako praduchovné.

Podľa mňa sa v tomto ukrýva aj vysvetlenie toho, že v Biblii sa píše o stvorení sveta za 7 dní, ale zároveň nám veda preukázateľne dokázala, že život na našej planéte sa vyvíjal milióny rokov.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

česko, Petr Pavel, Emmanuel Macron

Macron vyzval spojencov, aby neboli zbabelí. Rusko nesmie vyhrať, kroky Česka sú významné, povedal v Prahe

05.03.2024 15:05, aktualizované: 15:13

Rusko nesmie zvíťaziť vo vojne na Ukrajine. Je nutné podporovať ukrajinský ľud a tamojšiu armádu tak dlho, ako to bude potrebné.

Robert Fico

Fico: Keby som mal právomoc odvolať predsedu Ústavného súdu, tak ho odvolám

05.03.2024 15:04, aktualizované: 15:12

Predseda ÚS Fiačan by mal podľa Fica odstúpiť.

izrael, hamas, tunel

Izraelská armáda zničila najväčší tunel Hamasu v Pásme Gazy

05.03.2024 14:54

Štyri kilometre dlhý tunelový systém sa nachádzal 400 metrov od hraničného priechodu Erez medzi Izraelom a Pásmom Gazy.

somálsko, záplavy, El Niňo

Klimatický jav El Niňo prinesie od marca do mája nadpriemerné teploty, upozorňujú meteorológovia

05.03.2024 14:18

El Niňo je klimatický jav prejavujúci sa zvyšovaním teploty povrchu oceánu v rozsiahlych oblastiach centrálnej a východnej časti rovníkového Tichého oceánu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347926x
Priemerná čítanosť článkov: 2437x

Autor blogu

Kategórie