Založ si blog

Boj o holý život.

Vďaka vyvolenému národu izraelskému vieme čo sa od nás očakáva, ako máme žiť. Boh dal ľuďom prostredníctvom Mojžiša zákon a prostredníctvom prorokov usmerňoval svoj národ. Vďaka tomu všetci vieme ako máme žiť – jednoducho slušne, čestne a mravne čisto.

Vieme však že aj obyvatelia vyvoleného národa mali problémy s dodržiavaním Božích zákonov. Postupne si ľudia hľadali cestičky ako zákon nedodržiavať alebo ho obchádzať. Išlo to z generácie na generáciu stále nadol. Prišiel aj samotný syn Boží Ježiš, aby svoj národ poučil a ak možno zachránil, no ani to nezabralo aby Židia začali žiť mravne čisto.

Pohanský svet ten si šiel vlastnou oveľa horšou cestou. Potom sme síce prijali kresťanstvo, ale dnes je to už len veľmi chabá vyblednutá viera, lepšie povedané akási príslušnosť ku kresťanstvu. V skutočnosti morálny úpadok aj tu v Európe preráža nové a nové dná. Ježiš hovoril o širokej a úzkej ceste. Svet si vybral tú širokú cestu a veľká väčšina ňou kráča.

Má to však len taký malý háčik, je to cesta do záhuby. Možno nie okamžitá, ale kto z nej nezíde tak sa určite dočká odmeny. Veriaci a čistý ľudia smrdia tomuto svetu. Asi sa obávajú, že by sa aj oni museli obmedzovať. Ale to nie je pravda, každý má slobodnú vôľu a ľudia čo nechcú žiť podľa Božích pokynov, tak môžu robiť do sýtosti.

Ak však niekto chce zabojovať o svoju dušu a večný život musí napnúť všetky svoje sily a vytrhnúť sa z područia tohto hriešneho sveta. Je lepšie byť čistý aj keď za cenu posmechu okolia a získať život ako nechať sa strhnúť okolím a svetom a smerovať k záhube.

Starý zákon (Mojžiš, proroci), nový zákon (Ježiš) aj Posolstvo od Abd-ru-shina všetci požadujú to isté – mravnú čistotu. Abd-ru-shin to dokonca aj podrobne vysvetľuje prečo je to dôležité. Nedajte sa teda pomýliť materialistami, ktorí už nedokážu vnímať viac ako hmotu ani sa uspať tými čo hovoria, že stačí náboženská príslušnosť, návšteva chrámov a odpustky.

Náš duch je to najcennejšie čo máme – je to náš vlastný život. Mali by sme k tomu tak aj pristupovať. Nič nie je cennejšie ani rodina ani priatelia ako náš vlastný duch – náš vlastný život. Preto napnime všetky svoje sily a chráňme čistotu svojho ducha aj napriek nepriateľstvu tohto sveta.

Zmena pohlavia.

26.03.2023

Teraz sa začala táto téma rozoberať v parlamente. Zarazilo ma, že niektorí poslanci chcú zabrániť ľuďom zmeniť pohlavie. Niekomu sa to môže zdať ako zvrátené, keď si chce určitý človek zmeniť pohlavie, ale v skutočnosti práve tá operácia môže dať veci do normálu – do poriadku. Nejaké naviazanie na pohlavia na DNA, je čistý ateizmus a povýšenie tela nad ducha. [...]

Boh pomstil svojho milovaného syna Ježiša.

16.03.2023

Ak si niekto myslí, že Ježiš bol slabučký, zmäkčilý doslova chudáčik ktorý pomáhal a potom vyšiel na posmech tak sa veľmi mýli. Ak si niekto myslí, že za každý pľuvanec a úder ktorý dostal nikto nezaplatil, tak sa tiež veľmi mýli. Ježiš nepotreboval vracať úder, pretože veľmi dobre vedel, že spravodlivosť jeho Otca dá každému zaslúžený trest. Pozrime sa [...]

Vyšli sme z raja

15.03.2023

ako nevedomé duchovné zárodky. Boli sme totiž natoľko slabí, že sme sa v tlaku Svetla, ktoré je v raji nedokázali rozvinúť na sebavedomých. Klesli sme do svetov pod rajom, aby sme sa stali sebauvedomenými. Prišli sme do týchto svetov z milosti Božej, aby sme sa mohli rozvíjať, keďže tu bol menší tlak Svetla ako v raji. Akosi sme však v týchto svetoch pod rajom uviazli. Je [...]

Olena Kondratiuková

Kondratiuková: Treba vynaložiť úsilie, aby vojna na Ukrajine bola posledná

29.03.2023 11:05

Slovensku poďakovala za prijatie Ukrajincov, humanitárnu pomoc, ako aj vojenskú pomoc vrátane poskytnutia stíhačiek.

chodník

Starosta postavil za peniaze z EÚ chodník v korunách stromov, ktoré vyrúbali

29.03.2023 10:45

Projekt nevyžadoval, aby okolo chodníka bol les, povedal o chodníku v korunách stromov bez stromov starosta.

Rusko, Vladimir Kličko

Kličko zasadil úder Bachovi: Toto rozhodnutie je ako táto vojna. Nezmysel

29.03.2023 10:18

Niekdajší majster sveta v boxe a brat starostu ukrajinskej metropoly kritizoval rozhodnutie Medzinárodného olympijského výboru.

strela jars

Rusko začalo cvičenie s medzikontinentálnym balistickým systémom Jars

29.03.2023 08:46

Moskva sa opäť snaží predviesť svoju jadrovú silu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 446
Celková čítanosť: 1065041x
Priemerná čítanosť článkov: 2388x

Autor blogu

Kategórie