Založ si blog

Mučenie verzus láska.

Sú náuky a pravidlá Božie a potom tu máme náuky a pravidlá ľudské. Ježiš ako časť Boha vyjadril aké sú Božie náuky a pravidlá. Povedal: „Miluj svojho blížneho ako seba samého!“ taktiež povedal: „Čo sejete, to zožnete!“ Takže by sme sa k ostatným ľuďom mali správať tak ako sami k sebe, nerobiť im to čo nechceme, aby oni robili nám a robiť im to čo chceme, aby oni robili nám.

Počas vývoja ľudí sa tu vytvorili nejaké ľudské návyky, pravidlá a akási ľudská pozemská viera. Žiaľ táto ľudská viera doviedla ľudí až tak hlboko, že mnohokrát v ľudskej histórii dochádzalo k mučeniu. Či už chceli získať nejaké informácie alebo to bola forma najkrutejšieho trestu. Ale išlo o správanie sa človeka k človeku. Toto mučenie mi dokonca pripadá ako doslova prejav temna, opačný princíp k princípu lásky – Svetla.

Ľudia si vytvorili predstavu, že kvôli určitým veciam alebo za určitých okolností je mučenie ospravedlniteľné. Mne to však pripadá ako jeden z do očí bijúcich príkladov úpadku ľudstva. Je to úplný protipól toho čo chce od nás Ježiš.

Ak si však vezmem to úvahy Ježišove: Čo sejete, to zožnete!“, iba šialenec by išiel niekoho mučiť. Ak by totiž mal zožať úrodu z mučenia, to znamená prijať mučenie vo zvýšenej miere (s úrokami alebo násobné), tak mi povedzte kto by toto vôbec bol ochotný vykonať, nech by už argumenty boli akékoľvek.

Jediný dôvod prečo dokážu ľudia tak strašne ubližovať iným ľuďom je podľa mňa ten, že oni jednoducho neveria, že „Čo sejete, to zožnete!“ naozaj platí. Oni jednoducho neveria, že Ježiš hovoril o nejakom železnom zákone. Vnímali Ježiša len ako všeobjímajúcu lásku, ale zabúdajú na dokonalú Božiu spravodlivosť. Obrovským paradoxom je, že ľudia vo veľkom prijímajú názory nevedomých ľudí, ale len v malom prijímajú rady plne vediaceho Ježiša. 

Zmena pohlavia.

26.03.2023

Teraz sa začala táto téma rozoberať v parlamente. Zarazilo ma, že niektorí poslanci chcú zabrániť ľuďom zmeniť pohlavie. Niekomu sa to môže zdať ako zvrátené, keď si chce určitý človek zmeniť pohlavie, ale v skutočnosti práve tá operácia môže dať veci do normálu – do poriadku. Nejaké naviazanie na pohlavia na DNA, je čistý ateizmus a povýšenie tela nad ducha. [...]

Boh pomstil svojho milovaného syna Ježiša.

16.03.2023

Ak si niekto myslí, že Ježiš bol slabučký, zmäkčilý doslova chudáčik ktorý pomáhal a potom vyšiel na posmech tak sa veľmi mýli. Ak si niekto myslí, že za každý pľuvanec a úder ktorý dostal nikto nezaplatil, tak sa tiež veľmi mýli. Ježiš nepotreboval vracať úder, pretože veľmi dobre vedel, že spravodlivosť jeho Otca dá každému zaslúžený trest. Pozrime sa [...]

Vyšli sme z raja

15.03.2023

ako nevedomé duchovné zárodky. Boli sme totiž natoľko slabí, že sme sa v tlaku Svetla, ktoré je v raji nedokázali rozvinúť na sebavedomých. Klesli sme do svetov pod rajom, aby sme sa stali sebauvedomenými. Prišli sme do týchto svetov z milosti Božej, aby sme sa mohli rozvíjať, keďže tu bol menší tlak Svetla ako v raji. Akosi sme však v týchto svetoch pod rajom uviazli. Je [...]

Majerský, Danko, Pellegrini, Taraba

Potrebuje cestovný ruch samostatné ministerstvo? Podľa historika malo vzniknúť už po revolúcii

29.03.2023 12:00

Nejde o prvý pokus zriadiť samostatné ministerstvo, vlastnú iniciatívu chystá aj Hlas.

Igor Matovič

Matovič burcoval, ale márne. Parlament odmietol návrh na 500-eurovú odmenu za účasť vo voľbách

29.03.2023 11:50

Líder OĽaNO návrh odôvodňoval snahou o zvýšenie účasti vo voľbách.

Jaroslav Spišiak

Bývalý policajný prezident Spišiak vstúpil do Progresívneho Slovenska

29.03.2023 11:40

Svoj vstup do politiky odôvodnil, že chce ešte niečo dosiahnuť a chce pomôcť.

Polícia / Hranice / Kontroly /

Za priestupky chcú trestať aj 14-ročných, pokuty sa majú zvýšiť až trojnásobne

29.03.2023 11:30

Aj s takými zmenami počíta novela zákona o priestupkoch z dielne minister vnútra Romana Mikulca.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 446
Celková čítanosť: 1065066x
Priemerná čítanosť článkov: 2388x

Autor blogu

Kategórie