Založ si blog

Večný život dáva Boh nie cirkev

Vážení veriaci, kňazi, biskupi aj pápež prečítajte si 1. Božie prikázanie a nerobte si z cirkvi samotnej modlu. Najväčšie Božie prikázanie znie: Ja som Hospodin, tvoj Boh nebudeš mať iných Bohov okrem mňa, aby si sa im klaňal. Cirkev urobila za stáročia svojej existencie mnoho dobrého. Uchovala a preložila náboženské písma, pomáhala chorým a chudobným. Každý predstaviteľ cirkvi, ktorý tak konal určite nezostane bez odmeny.

Cirkev je však len spoločenstvo veriacich ľudí. Cirkev si musí priznať, že nebola, nie je a ani nebude neomylná a dokonalá. Takto by sa vyriešili všetky vnútorné rozpory, ktoré tu sú a ešte sa objavia. Takisto cirkev nie je oprávnená odpúšťať hriechy a to ani sebe ani iným ľuďom. Nespoliehajte sa na cirkevné odpustky. Radšej sa snažte napraviť svoje pochybenia, choďte pokorne za tými, ktorým ste ublížili a poproste ich o odpustenie. Nahraďte spôsobené škody aj s úrokom, jeden zlý skutok prekryte radšej 3 dobrými. Toto je cesta do raja. Zabudnite už na to, že do raja vedie chodník vydláždený cirkevnými odpustkami.

Boh v dávnych dobách vystríhal svoj národ, aby si nezhotovili žiadnu modlu ani z dreva ani z kameňa a neklaňali sa jej, ale jedine Bohu. Ale žiaľ takouto modlou sa stala cirkev. Je to absurdné a desivé zároveň. Predstavitelia cirkvi robia všetko možné len, aby ich stavba = cirkev nezrútila, aby cirkev nebola poškodená. Sú zajatcami a otrokmi „neomylných“ vyhlásení predošlých pápežov a záverov koncilov. Toto je fakt absurdné. Mali by si priznať, že sami nie sú neomylní a ani ich predchodcovia neboli neomylní. Mali by všetci pokľaknúť pred Bohom a poprosiť ho o odpustenie za svoju opovážlivosť.

Jedine takto sa otvorí cesta skutočnej pravde. A pravda = Boh, na to by ctení predstavitelia cirkví nemali zabúdať. Kto uprednostňuje niečo iné na úkor pravdy, ubližuje sám sebe aj svojim blížnym. Jedine Boh je neomylný a dokonalý. Veď to už raz pochopte alebo proste o silu verejne to priznať, že cirkev nie je rovná s Bohom, teda nie je dokonalá. Prečítajte si starý zákon a presvedčte sa, že ani vyvolený národ nemal žiadnu imunitu. Aj oni keď zle konali prišli na nich pohromy. To len svedčí o tom, že niečo také ako odpustky alebo cirkev samotná nikoho neochránia. Prvoradá je Božia spravodlivosť.

Drahí kresťania, kňazi, biskupi, pápež nezabúdajte aj na to kto vám dal život – určite to nebola Rímskokatolícka cirkev ani žiadna iná. Dajte si tú námahu a pouvažujte, že ani život večný vám žiadna cirkev nedá. A že pravdepodobne si cestu do raja = večnej ríše ducha bude treba zaslúžiť, nepostačia na to pravidelné návštevy kostola.

Doba pokročila a dnes sa už cirkevné dogmy dostávajú do rozporu so živým slovom Božím. Keby tých dogiem nebolo, nemusel by si veriaci lámať hlavu, či počúvať cirkev alebo svoje svedomie. To že tento rozpor tu dnes je, je chybou cirkvi samotnej. Preto logicky by túto chybu mala samotná cirkev napraviť. Pretože ak by cirkev bola pravým Božím nástrojom a počula by pravé Božie slovo, okamžite by sa tomuto slovu prispôsobila. Okamžite  by zo svojich textov a výkladov odstránila všetko, čo tomuto živému Božiemu slovu protirečí.

Ak ale cirkev bojuje proti Božiemu Slovu, aby ochránila sama seba je to to isté ako keď zákonníci a farizeji bojovali proti slovu Ježišovmu. Prečo sa zákonníci a farizeji nesklonili pred Ježišom a radostne nepočúvali a neprijímali jeho slovo? Môže existovať milión dôvodov a výhovoriek, ale podstatné je to ako sa rozhodli ako sa zachovali. Ježiš syn Boží ich za toto ich počínanie veľmi nechválil. Myslíte si, že keď toto robí dnešná cirkev bude sa z toho Boh tešiť? Myslíte si, že keď kňazi, biskupi a pápež prekročia prah smrti čaká ich automatická cesta do raja? Dajme si pozor priatelia. Jedna vec sú naša predstavy a priania a druhá vec je realita a dokonalá Božia spravodlivosť. Áno Boh je aj dokonalá láska. Ale Boh je aj dokonalá čistota.

Z toho vyplýva, že Boh len tak šmahom ruky neodpustí ľuďom, ktorí si dovolili svoje vlastné slovo prezentovať ako neomylné Slovo Božie. Jedinú cestu k zahladeniu svojho priestupku pre tých, čo takto pochybili vidím v tom, že budú musieť prinavrátiť VŠETKÝCH, ktorých svojimi dogmami pomýlili k pravému poznaniu. Toto bude zrejme tá cesta. Boh im zrejme nepovie 3 Zdravasy a 2 Otčenáše, nepotľapká ich po pleci a nepovie všetko je v poriadku, zabudnime na to. Neurobí tak zrejme preto, že to by sa priečilo dokonalej Božej spravodlivosti. Aj my máme v sebe dar cítiť čo je spravodlivé a čo nie, čo je pravé a čo nepravé. Tieto dary nemáme na okrasu, ale na to aby sme ich používali.

Všetko mŕtve vo stvorení má byť vzkriesené, aby sa súdilo.

24.09.2021

Abd-ru-schin poukazuje na to, že doteraz sme si to nesprávne vysvetľovali. Nejde o vzkriesenie všetkých mŕtvych ku konečnému súdu, ale o vzkriesenie všetkého mŕtveho v nás. To znamená, že nič nezostane bez pohybu, lebo živá sila, ktorá zosilnená teraz prúdi celým stvorením, nalieha a tlačí, núti všetko do pohybu. Tým zosilnie aj to, čo v nás doteraz odpočívalo [...]

Stabilita štátu

20.09.2021

Je mi skutočne na zvracanie, keď počúvam, že máme nedostatok zdravotných sestier, lekárov alebo iným profesií. To sú tieto demokratické vlády naozaj až tak neschopné? Odsudzuje sa tu komunizmus a robia sa z neho srandy. Ale je fakt, že dokázali aspoň efektívne plánovať a boli sme v mnohých oblastiach sebestační. Nechcem nijako tento režim obhajovať, najhoršie na ňom [...]

Obrovské tajomstvo o ľudskej spravodlivosti.

19.09.2021

Mne to pripadá, že takmer každý túži po spravodlivosti a pohoršuje ho keď sa deje niečo nespravodlivé. Aké percento ľudí vo vašom okolí skutočne túži po spravodlivosti? Budem rád za vaše reakcie. Vzniká tu určité mystérium. Pretože aj keď drvivá väčšina ľudí túži po spravodlivosti, vnímam to tak, že akosi to nevieme dosiahnuť. Ako je to možné? Kardinálny [...]

Milan Krajniak

Krajniak v Budapešti o demografii: Dovoz ľudí zo zahraničia nie je riešenie

24.09.2021 19:16

Minister práce Milan Krajniak sa v Budapešti presvedčil, že v ochrane postavenia rodiny nie je Slovensko samo.

Polícia / NAKA / Kukláč /

Polícia preveruje údajnú bombovú hrozbu na dvoch miestach v Košiciach

24.09.2021 18:22

Železničnú stanicu a obchodné centrum v mestskej časti Západ v Košiciach evakuovali pre údajnú bombovú hrozbu.

parkovanie, parkovacia politika, petrzalka,

Spustenie parkovacej politiky v Bratislave mesto presúva na začiatok roka

24.09.2021 18:00, aktualizované: 18:15

Spustenie pôvodne avizovali na október alebo november.

Peter  Žiga

Zadržali rodinného príslušníka bývalého ministra hospodárstva Žigu

24.09.2021 15:12, aktualizované: 17:42

Štefana Žigu nedávno Národná kriminálna agentúra obvinila pre daňovú trestnú činnosť.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 266
Celková čítanosť: 693881x
Priemerná čítanosť článkov: 2609x

Autor blogu

Kategórie