Založ si blog

Večný život dáva Boh nie cirkev

Vážení veriaci, kňazi, biskupi aj pápež prečítajte si 1. Božie prikázanie a nerobte si z cirkvi samotnej modlu. Najväčšie Božie prikázanie znie: Ja som Hospodin, tvoj Boh nebudeš mať iných Bohov okrem mňa, aby si sa im klaňal. Cirkev urobila za stáročia svojej existencie mnoho dobrého. Uchovala a preložila náboženské písma, pomáhala chorým a chudobným. Každý predstaviteľ cirkvi, ktorý tak konal určite nezostane bez odmeny.

Cirkev je však len spoločenstvo veriacich ľudí. Cirkev si musí priznať, že nebola, nie je a ani nebude neomylná a dokonalá. Takto by sa vyriešili všetky vnútorné rozpory, ktoré tu sú a ešte sa objavia. Takisto cirkev nie je oprávnená odpúšťať hriechy a to ani sebe ani iným ľuďom. Nespoliehajte sa na cirkevné odpustky. Radšej sa snažte napraviť svoje pochybenia, choďte pokorne za tými, ktorým ste ublížili a poproste ich o odpustenie. Nahraďte spôsobené škody aj s úrokom, jeden zlý skutok prekryte radšej 3 dobrými. Toto je cesta do raja. Zabudnite už na to, že do raja vedie chodník vydláždený cirkevnými odpustkami.

Boh v dávnych dobách vystríhal svoj národ, aby si nezhotovili žiadnu modlu ani z dreva ani z kameňa a neklaňali sa jej, ale jedine Bohu. Ale žiaľ takouto modlou sa stala cirkev. Je to absurdné a desivé zároveň. Predstavitelia cirkvi robia všetko možné len, aby ich stavba = cirkev nezrútila, aby cirkev nebola poškodená. Sú zajatcami a otrokmi „neomylných“ vyhlásení predošlých pápežov a záverov koncilov. Toto je fakt absurdné. Mali by si priznať, že sami nie sú neomylní a ani ich predchodcovia neboli neomylní. Mali by všetci pokľaknúť pred Bohom a poprosiť ho o odpustenie za svoju opovážlivosť.

Jedine takto sa otvorí cesta skutočnej pravde. A pravda = Boh, na to by ctení predstavitelia cirkví nemali zabúdať. Kto uprednostňuje niečo iné na úkor pravdy, ubližuje sám sebe aj svojim blížnym. Jedine Boh je neomylný a dokonalý. Veď to už raz pochopte alebo proste o silu verejne to priznať, že cirkev nie je rovná s Bohom, teda nie je dokonalá. Prečítajte si starý zákon a presvedčte sa, že ani vyvolený národ nemal žiadnu imunitu. Aj oni keď zle konali prišli na nich pohromy. To len svedčí o tom, že niečo také ako odpustky alebo cirkev samotná nikoho neochránia. Prvoradá je Božia spravodlivosť.

Drahí kresťania, kňazi, biskupi, pápež nezabúdajte aj na to kto vám dal život – určite to nebola Rímskokatolícka cirkev ani žiadna iná. Dajte si tú námahu a pouvažujte, že ani život večný vám žiadna cirkev nedá. A že pravdepodobne si cestu do raja = večnej ríše ducha bude treba zaslúžiť, nepostačia na to pravidelné návštevy kostola.

Doba pokročila a dnes sa už cirkevné dogmy dostávajú do rozporu so živým slovom Božím. Keby tých dogiem nebolo, nemusel by si veriaci lámať hlavu, či počúvať cirkev alebo svoje svedomie. To že tento rozpor tu dnes je, je chybou cirkvi samotnej. Preto logicky by túto chybu mala samotná cirkev napraviť. Pretože ak by cirkev bola pravým Božím nástrojom a počula by pravé Božie slovo, okamžite by sa tomuto slovu prispôsobila. Okamžite  by zo svojich textov a výkladov odstránila všetko, čo tomuto živému Božiemu slovu protirečí.

Ak ale cirkev bojuje proti Božiemu Slovu, aby ochránila sama seba je to to isté ako keď zákonníci a farizeji bojovali proti slovu Ježišovmu. Prečo sa zákonníci a farizeji nesklonili pred Ježišom a radostne nepočúvali a neprijímali jeho slovo? Môže existovať milión dôvodov a výhovoriek, ale podstatné je to ako sa rozhodli ako sa zachovali. Ježiš syn Boží ich za toto ich počínanie veľmi nechválil. Myslíte si, že keď toto robí dnešná cirkev bude sa z toho Boh tešiť? Myslíte si, že keď kňazi, biskupi a pápež prekročia prah smrti čaká ich automatická cesta do raja? Dajme si pozor priatelia. Jedna vec sú naša predstavy a priania a druhá vec je realita a dokonalá Božia spravodlivosť. Áno Boh je aj dokonalá láska. Ale Boh je aj dokonalá čistota.

Z toho vyplýva, že Boh len tak šmahom ruky neodpustí ľuďom, ktorí si dovolili svoje vlastné slovo prezentovať ako neomylné Slovo Božie. Jedinú cestu k zahladeniu svojho priestupku pre tých, čo takto pochybili vidím v tom, že budú musieť prinavrátiť VŠETKÝCH, ktorých svojimi dogmami pomýlili k pravému poznaniu. Toto bude zrejme tá cesta. Boh im zrejme nepovie 3 Zdravasy a 2 Otčenáše, nepotľapká ich po pleci a nepovie všetko je v poriadku, zabudnime na to. Neurobí tak zrejme preto, že to by sa priečilo dokonalej Božej spravodlivosti. Aj my máme v sebe dar cítiť čo je spravodlivé a čo nie, čo je pravé a čo nepravé. Tieto dary nemáme na okrasu, ale na to aby sme ich používali.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398521x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie