Založ si blog

Večný život dáva Boh nie cirkev

Vážení veriaci, kňazi, biskupi aj pápež prečítajte si 1. Božie prikázanie a nerobte si z cirkvi samotnej modlu. Najväčšie Božie prikázanie znie: Ja som Hospodin, tvoj Boh nebudeš mať iných Bohov okrem mňa, aby si sa im klaňal. Cirkev urobila za stáročia svojej existencie mnoho dobrého. Uchovala a preložila náboženské písma, pomáhala chorým a chudobným. Každý predstaviteľ cirkvi, ktorý tak konal určite nezostane bez odmeny.

Cirkev je však len spoločenstvo veriacich ľudí. Cirkev si musí priznať, že nebola, nie je a ani nebude neomylná a dokonalá. Takto by sa vyriešili všetky vnútorné rozpory, ktoré tu sú a ešte sa objavia. Takisto cirkev nie je oprávnená odpúšťať hriechy a to ani sebe ani iným ľuďom. Nespoliehajte sa na cirkevné odpustky. Radšej sa snažte napraviť svoje pochybenia, choďte pokorne za tými, ktorým ste ublížili a poproste ich o odpustenie. Nahraďte spôsobené škody aj s úrokom, jeden zlý skutok prekryte radšej 3 dobrými. Toto je cesta do raja. Zabudnite už na to, že do raja vedie chodník vydláždený cirkevnými odpustkami.

Boh v dávnych dobách vystríhal svoj národ, aby si nezhotovili žiadnu modlu ani z dreva ani z kameňa a neklaňali sa jej, ale jedine Bohu. Ale žiaľ takouto modlou sa stala cirkev. Je to absurdné a desivé zároveň. Predstavitelia cirkvi robia všetko možné len, aby ich stavba = cirkev nezrútila, aby cirkev nebola poškodená. Sú zajatcami a otrokmi „neomylných“ vyhlásení predošlých pápežov a záverov koncilov. Toto je fakt absurdné. Mali by si priznať, že sami nie sú neomylní a ani ich predchodcovia neboli neomylní. Mali by všetci pokľaknúť pred Bohom a poprosiť ho o odpustenie za svoju opovážlivosť.

Jedine takto sa otvorí cesta skutočnej pravde. A pravda = Boh, na to by ctení predstavitelia cirkví nemali zabúdať. Kto uprednostňuje niečo iné na úkor pravdy, ubližuje sám sebe aj svojim blížnym. Jedine Boh je neomylný a dokonalý. Veď to už raz pochopte alebo proste o silu verejne to priznať, že cirkev nie je rovná s Bohom, teda nie je dokonalá. Prečítajte si starý zákon a presvedčte sa, že ani vyvolený národ nemal žiadnu imunitu. Aj oni keď zle konali prišli na nich pohromy. To len svedčí o tom, že niečo také ako odpustky alebo cirkev samotná nikoho neochránia. Prvoradá je Božia spravodlivosť.

Drahí kresťania, kňazi, biskupi, pápež nezabúdajte aj na to kto vám dal život – určite to nebola Rímskokatolícka cirkev ani žiadna iná. Dajte si tú námahu a pouvažujte, že ani život večný vám žiadna cirkev nedá. A že pravdepodobne si cestu do raja = večnej ríše ducha bude treba zaslúžiť, nepostačia na to pravidelné návštevy kostola.

Doba pokročila a dnes sa už cirkevné dogmy dostávajú do rozporu so živým slovom Božím. Keby tých dogiem nebolo, nemusel by si veriaci lámať hlavu, či počúvať cirkev alebo svoje svedomie. To že tento rozpor tu dnes je, je chybou cirkvi samotnej. Preto logicky by túto chybu mala samotná cirkev napraviť. Pretože ak by cirkev bola pravým Božím nástrojom a počula by pravé Božie slovo, okamžite by sa tomuto slovu prispôsobila. Okamžite  by zo svojich textov a výkladov odstránila všetko, čo tomuto živému Božiemu slovu protirečí.

Ak ale cirkev bojuje proti Božiemu Slovu, aby ochránila sama seba je to to isté ako keď zákonníci a farizeji bojovali proti slovu Ježišovmu. Prečo sa zákonníci a farizeji nesklonili pred Ježišom a radostne nepočúvali a neprijímali jeho slovo? Môže existovať milión dôvodov a výhovoriek, ale podstatné je to ako sa rozhodli ako sa zachovali. Ježiš syn Boží ich za toto ich počínanie veľmi nechválil. Myslíte si, že keď toto robí dnešná cirkev bude sa z toho Boh tešiť? Myslíte si, že keď kňazi, biskupi a pápež prekročia prah smrti čaká ich automatická cesta do raja? Dajme si pozor priatelia. Jedna vec sú naša predstavy a priania a druhá vec je realita a dokonalá Božia spravodlivosť. Áno Boh je aj dokonalá láska. Ale Boh je aj dokonalá čistota.

Z toho vyplýva, že Boh len tak šmahom ruky neodpustí ľuďom, ktorí si dovolili svoje vlastné slovo prezentovať ako neomylné Slovo Božie. Jedinú cestu k zahladeniu svojho priestupku pre tých, čo takto pochybili vidím v tom, že budú musieť prinavrátiť VŠETKÝCH, ktorých svojimi dogmami pomýlili k pravému poznaniu. Toto bude zrejme tá cesta. Boh im zrejme nepovie 3 Zdravasy a 2 Otčenáše, nepotľapká ich po pleci a nepovie všetko je v poriadku, zabudnime na to. Neurobí tak zrejme preto, že to by sa priečilo dokonalej Božej spravodlivosti. Aj my máme v sebe dar cítiť čo je spravodlivé a čo nie, čo je pravé a čo nepravé. Tieto dary nemáme na okrasu, ale na to aby sme ich používali.

Glorifikácia alkoholu.

07.08.2022

Následky nadmerného pitia alkoholu už zrejme asi videl každý. Príležitostná opitosť je zrejme ešte to najmenej. Najhoršie je na tom to, že ľudia ktorí popíjajú dlhodobo majú už potom vážne zdravotné problémy alebo mnoho ľudí každý rok aj umiera na smrť spôsobenú alkoholom. Ale prečo sa to deje? Prečo ľudia tak často a tak radi siahajú po alkohole? Ja si myslím, [...]

Akcelerátory zla.

06.08.2022

Častokrát sa ľudia čudujú, kde sa berie vo svete toľko zla. Na druhej strane pozeráme na ľudí a hovoríme si, veď nie sú až tak zlí. Ale niečo v tejto rovnici nesedí. Je to akýsi pokrivený pohľad alebo pohľad ktorý nejde až tak do hĺbky alebo nechce vidieť všetky premenné. Z takéhoto pohľadu sa dokonca vytvárajú až také názory, že ako to Stvoriteľ všetko môže [...]

Čo sejeme okolo seba?

04.08.2022

Predstavte si dvoch ľudí a ich medziľudské vzťahy. Nech sú ich vzťahy ako nejaká záhrada. Keď robia dobré veci a správajú sa pekne akoby vysievali užitočné rastliny ktoré prinášajú chutné plody a krásne kvety. Naproti tomu ak si ubližujú a sú k sebe odporní akoby sadili tŕne, bodliaky a jedovaté rastliny. Dajme naším dvom osobám aj mená napríklad Jozef a Peter. [...]

Kardinál Jozef Tomko

Zomrel kardinál Jozef Tomko

08.08.2022 08:00

V Ríme zomrel v pondelok ráno kardinál Jozef Tomko vo veku 98 rokov.

Porto Tolle / Ryžové pole /

Vysychajúca rieka Pád odhalila takmer poltonovú bombu z čias druhej svetovej vojny

08.08.2022 07:30

Nález bomby si vyžiadal evakuáciu troch tisícok ľudí.

Gustavo Petro

Kolumbia má prvého ľavicového prezidenta, bývalého partizána Gustava Petra

08.08.2022 07:05

Ekonóm a senátor Gustavo Petro v júnovom druhom kole prezidentských volieb porazil vplyvného podnikateľa Rodolfa Hernandéza.

Roger Waters

Spoluzakladateľ Pink Floyd: Biden je zločinec, na Ukrajine leje olej do ohňa

08.08.2022 06:00

Výroky Rogera Watersa vyvolali rozhorčenie zo strany Kyjeva a naopak pochvalné reakcie Moskvy.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 340
Celková čítanosť: 878689x
Priemerná čítanosť článkov: 2584x

Autor blogu

Kategórie