Založ si blog

Rasizmus a extrémizmus

Prečo existujú ešte aj dnes? Podľa mňa preto, že majú veľmi výživnú pôdu.

Tou výživnou pôdou sú zlé alebo nefunkčné zákony a ťažkopádny až nefunkčný systém justície. Taktiež je to neschopnosť štátu v plnej miere ochrániť majetkové či iné práva svojich občanov. Napríklad ak bývate v susedstve s neprispôsobivými občanmi len ťažko sa domôžete spravodlivosti. To že sú hluční a voči vám arogantní a drzí, prípadne vám niečo ukradnú zo záhrady to sú všetko len priestupky. A najhoršie na tom je, že ak sú to nezamestnaní ľudia z uloženej pokuty sa len vysmejú, pretože ju od nich nikto nikdy nevymôže.

Toto sú podľa mňa reálne fakty zo života našej spoločnosti a som si istý, že existujú stovky takýchto prípadov. To je skutočný dôvod prečo Kotlebovi nebezpečne narastali preferencie a prečo jeho strana už druhé volebné obdobie sedí v parlamente.

My sa nekukajme len na to ako to funguje v okolitých krajinách, nebojme sa vytvoriť si aj vlastné zákony a vlastný systém. V našej krajine to vyzerá tak, že zákony pre tých najbohatších a najchudobnejších akoby neplatili. Mäkký bezzubý štát je len na smiech a svojou mäkkosťou iba pošpiňuje čistotu a spravodlivosť, ktoré majú byť posvätné.

Vôbec sa nečudujem že Kotlebovi narástli percentá, pretože sa zastal tých čo boli nespravodlivo utláčaní a ohrozovaní. Z tohto pohľadu bol Kotleba lepší ako štát a jeho celý aparát. A je to obrovská hanba pre túto krajinu, že nevie nastoliť poriadok a disciplínu a ochrániť práva svojich občanov.

Táto vláda má pred sebou dosť dlhý čas, som zvedavý či ho využije efektívne. Zobuďme sa ľudia. Darmo sa budeme čudovať a dookola krútiť hlavou prečo tu ešte stále je rasizmus a extrémizmus. Pokiaľ vláda nezačne robiť zákony na mieru aj pre tých najchudobnejších, pretože tieto bežné zákony akoby na nich neplatili, nikdy tu nebude skutočný kľud a harmónia. Je až nepochopiteľné, že ľudia ktorí nepomreli od hladu len vďaka tomu, že im každý mesiac platíme sociálne dávky z našich daní, sa správajú arogantne a porušujú práva svojich blížnych. Spravodlivé by bolo, aby mali svojich chlebodarcov v úcte a nie skákali im po hlave.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398632x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie