Založ si blog

Premiérom sa stane Igor Matovič

Skutočne keby sa dalo tipovať na výsledky volieb stavil by som na Matoviča. Nie je favoritom na túto funkciu a preto by bol kurz určite vysoký. Pritom keď si odmyslím jeho neštandardné správanie, tak vidím nebojácneho neúnavného bojovníka proti podvodom a korupcii. Potopí keď je dôvod hocikoho – Prochádzka by vedel rozprávať.

 

Jeho kandidátka je brutálne antikorupčná, nabitá silnými menami so silnými príbehmi. Sú tam ľudia čo kvôli útlaku štáto-mafii mnoho trpeli. Pani Remiášová, pán Kyselica, Mikulec atď.

 

Ponúkol spoluprácu a miesta na kandidátke menším stranám, ktoré by inak nemali šancu. Takže to so spájaním myslí vážne a nie len na oko. Páči sa mi ako naložil aj Kiskovi za jeho pokrytectvo – zase len pravdu povedal.

 

Je otvorený novým legislatívnym riešeniam ako priama voľba generálneho prokurátora, či legalizovanie akejkoľvek nahrávky ak je autentická pre súdne konanie atď. Ak sa nad tým zamyslíme, sú to veci ktoré by mohli dosť výrazne zlepšiť spravodlivosť v našej krajine.

 

Tento človek pomenúva veci pravým menom aj keď sa to mnohým nepáči. Povie to aj svojim potencionálnym spojencom – takže nie je pokrytec.

 

Ďalší prvok – dáva priestor na vstup do politiky bežným občanom, ktorý chcú zmeniť našu krajinu k lepšiemu.

 

Nemôžem si pomôcť ostatní lídri opozície mi pripadajú v porovnaní s Matovičom ako keby boli v polospánku.

 

Ako jeden z mála opozičníkov nahlas hovorí, že sociálne opatrenia Smeru nezruší. Musím povedať, že má rozum. Veď načo brať ľuďom tých pár výhod, s týmto nechápem ako chcú niektorí opozičníci získať voličov.

 

Keď si spočítam tieto argumenty a dosadím ich do rovnice, tak Igor Matovič by sa mal stať premiérom. Smer je vyčerpaný a topí sa v škandáloch. Aj keď vyhrá voľby nebude mať spojencov. Kotleba aj keď bude druhý vládu zostavovať nebude a zrejme nebude ani jej súčasťou. Takže uvažujme o niekom treťom. Mal by to byť prirodzene Kiska keďže už zastával veľmi významný post prezidenta. Lenže Kiska je dosť nevýrazný a tiež má za nechtami.

 

Na základe spomenutých argumentov by si tým tretím zaslúžil byť Matovič. Aj keď je to mnohým čudné aj mne samému. Ale keď sa pozriem na tieto fakty, tak vyhráva Matovič. Som zvedavý či vyjde môj tip :-).

 

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

dupkala

Prešovský mestský poslanec Dupkala dostal za korupciu päť rokov väzenia

05.03.2024 13:19, aktualizované: 13:27

Dupkala mal podľa obžaloby žiadať od investora tréningovej ľadovej plochy v apríli 2018 úplatok vo výške 20-tisíc eur.

Armata, Rusko

Ruský 'zázračný' tank sa vyhýba službe. Armatu proti Ukrajine nechcú poslať

05.03.2024 12:36

Na papieri vyzerá tento stroj takmer zázračne, avšak do vojny proti Ukrajine ho Rusi nepošlú.

nehoda

Pripravte sa na kolóny. V Bratislave na D1 sa prevrátil kamión, úsek je uzavretý

05.03.2024 12:22

Z dôvodu odstraňovania následkov na nevyhnutný čas odklonia premávku na diaľnicu D2.

Michal Aláč

Progresívci sa ospravedlnili bývalému riaditeľovi SIS Aláčovi

05.03.2024 12:20, aktualizované: 13:35

Exriaditeľ SIS tvrdí, že hnutie Progresívne Slovensko zasiahlo do jeho osobnostných práv.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347834x
Priemerná čítanosť článkov: 2437x

Autor blogu

Kategórie