Založ si blog

Premiérom sa stane Igor Matovič

Skutočne keby sa dalo tipovať na výsledky volieb stavil by som na Matoviča. Nie je favoritom na túto funkciu a preto by bol kurz určite vysoký. Pritom keď si odmyslím jeho neštandardné správanie, tak vidím nebojácneho neúnavného bojovníka proti podvodom a korupcii. Potopí keď je dôvod hocikoho – Prochádzka by vedel rozprávať.

 

Jeho kandidátka je brutálne antikorupčná, nabitá silnými menami so silnými príbehmi. Sú tam ľudia čo kvôli útlaku štáto-mafii mnoho trpeli. Pani Remiášová, pán Kyselica, Mikulec atď.

 

Ponúkol spoluprácu a miesta na kandidátke menším stranám, ktoré by inak nemali šancu. Takže to so spájaním myslí vážne a nie len na oko. Páči sa mi ako naložil aj Kiskovi za jeho pokrytectvo – zase len pravdu povedal.

 

Je otvorený novým legislatívnym riešeniam ako priama voľba generálneho prokurátora, či legalizovanie akejkoľvek nahrávky ak je autentická pre súdne konanie atď. Ak sa nad tým zamyslíme, sú to veci ktoré by mohli dosť výrazne zlepšiť spravodlivosť v našej krajine.

 

Tento človek pomenúva veci pravým menom aj keď sa to mnohým nepáči. Povie to aj svojim potencionálnym spojencom – takže nie je pokrytec.

 

Ďalší prvok – dáva priestor na vstup do politiky bežným občanom, ktorý chcú zmeniť našu krajinu k lepšiemu.

 

Nemôžem si pomôcť ostatní lídri opozície mi pripadajú v porovnaní s Matovičom ako keby boli v polospánku.

 

Ako jeden z mála opozičníkov nahlas hovorí, že sociálne opatrenia Smeru nezruší. Musím povedať, že má rozum. Veď načo brať ľuďom tých pár výhod, s týmto nechápem ako chcú niektorí opozičníci získať voličov.

 

Keď si spočítam tieto argumenty a dosadím ich do rovnice, tak Igor Matovič by sa mal stať premiérom. Smer je vyčerpaný a topí sa v škandáloch. Aj keď vyhrá voľby nebude mať spojencov. Kotleba aj keď bude druhý vládu zostavovať nebude a zrejme nebude ani jej súčasťou. Takže uvažujme o niekom treťom. Mal by to byť prirodzene Kiska keďže už zastával veľmi významný post prezidenta. Lenže Kiska je dosť nevýrazný a tiež má za nechtami.

 

Na základe spomenutých argumentov by si tým tretím zaslúžil byť Matovič. Aj keď je to mnohým čudné aj mne samému. Ale keď sa pozriem na tieto fakty, tak vyhráva Matovič. Som zvedavý či vyjde môj tip :-).

 

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

hoax

Slováci naleteli na hoax o zubných implantátoch zadarmo

25.07.2024 14:10

Národný bezpečnostný úrad ľuďom odporúča, aby na príspevky neklikali a nahlásili ich.

Olympijská dedina

Sme hladní, sťažovali sa športovci. Jedáleň v olympijskej dedine v Paríži musela zväčšiť porcie

25.07.2024 13:43

Jedáleň je s 3 300 miestami na sedenie je najväčšou reštauráciou na svete.

rokovanie vlády, Robert Fico,

KDH: Brusel dal správou o právnom štáte vysvedčenie Ficovej vláde. Len za mečiarizmu bolo horšie, tvrdí Vetrák

25.07.2024 13:23

Zvlášť alarmujúce je zneužívanie skráteného legislatívneho konania pri dôležitých zákonoch, podotkli kresťanskí demokrati.

Atentát v Moskve, výbuch auta, bomba v aute

Pár hodín od výbuchu v Moskve, bol v Turecku zatknutý hlavný podozrivý. Kamery zachytili, ako inštaluje bombu

25.07.2024 13:22

Rusko podozrivého identifikovalo ako 29-ročného ruského občana Jevgenija Serebrjakova a vzniesli voči nemu obvinenia.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436358x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie