My sme akcionári štátu! !!

           Skutočne zamyslite sa ľudia, či nie sme v postavení akcionárov voči štátu.  Pravidelne platíme štátu dane ktoré sú zdrojom jeho príjmu, každé 4 roky je valné zhromaždenie-voľby kde si zvolíme nový alebo staronový manažment –vládu, ktorá má krajinu spravovať.  Lenže hneď tu robíme základnú chybu. Odovzdáme spravovanie štátu do rúk manažmentu bez akýchkoľvek podmienok a necháme úplne na ich ľubovôli ako budú hospodáriť. Žiadna povinnosť v predkladaní účtov na konci roka napr., chabé stanovenie kontrolných mechanizmov, tým pádom mizivá zodpovednosť manažmentu. Veď toto je pre manažment vysnívanou idilkou, jasné že budú hospodáriť tak, aby  bolo dobre im a ich kamarátom a vy občania plaťte.

           

             Základnou chybou je tiež rozdrobenosť ľudí, väčšinou vystupujeme jednotlivo každý sám za seba, lenže jeden hlas v 5 mil. národe nepočuť. Mali by sme sa združovať za účelom presadenia určitého záujmu a vzájomne sa podporovať pokiaľ ide o správnu a dobrú vec. Hlas stoviek či pár tisíc ľudí hlavne v rámci nejakého regiónu už dosť hlasno počuť. Len by sa museli na niečom konkrétnom dohodnúť a požadovať potom to isté alebo sa aspoň pod to podpísať, aby im bolo rozumieť.

          

          Škoda, že dnes drvivá väčšina ľudí pozerá na seba ako na ten jeden konkrétny nepodstatný hlas, ktorý vôbec nie je počuť. Mali by sme začať inak myslieť lebo len z myšlienok vznikajú činy. Ak nie sme schopní ani myslieť takto, sme odsúdení na prehru a bedákanie. Skutočne si myslíte, že v tomto národe nemáme ľudí, ktorí majú dobré nápady ktoré by sa dali realizovať na prospech všetkých? Ak si to myslíte, opäť to môžte celé zabaliť. Neviem pochopiť prečo sú takéto myšlienky pre tento národ až také nepochopiteľné to zase  nechápem ja.

     

         Verím tomu, že nápady sú aj ja jedným konkrétnym prispejem v nasledujúcom článku z oblasti znižovania nezamestnanosti. Najväčší problém však vidím v tom, že Slováci sú majstrami v tom ako sa to nedá. Taktiež keby sa urobil celosvetový prieskum o pasivite a nezáujme občanov o veci verejné určite by sme sa umiestnili na  tých najvrchnejších  priečkach.

 

            Jasné, že je veľa prekážok, birokracie atď. veľkou hrozbou pre nové projekty je korupcia, ale keď každý bude čakať na toho druhého, že niečo urobí tak sa nikam nedostaneme. A ak čakáme, že vláda sama od seba začne príjmať zákony proti sebe je to ešte väčšia absurdita. My ich k tomu musíme dotlačiť, samy vidíte čo napr. dokáže tlak médií.

 

 

Vzdávam sa zúrivej ľudskej pomsty.

08.04.2026

V živote zažívame rôzne situácie aj tie ťažké. Pri konfliktoch býva dobrým zvykom, že každá strana má svoje artgumenty. Väčšinou každý hrabe len k sebe, tvrdo bojuje za svoje záujmy bez ohľadu na pravdu a spravodlivosť. Takže sa môže stať, že niektorá zo strán vzkypí od hnevu, kvôli prístupu protistrany. Z takýchto situácií bývajú ťažké hádky, urážky, [...]

Radostná správa o Ježišovom z mŕtvych vstaní.

05.04.2026

Bola to nedeľa, tretí deň po ukrižovaní Ježiša. Včas ráno prišla Mária Magdaléna k jeho hrobu, ale kameň bol odvalený. Bežala to povedať Ježišovým učeníkom. Šimon Peter a ešte jeden bežali tiež k hrobu a tiež videli hrob otvorený. Učeníci odišli domov, ale Mária z Magdaly ostala. Plakala a potom uvidela dvoch anjelov. Títo jej povedali: Žena čo plačeš?. Ona im [...]

Ako zlepšiť naše okolie.

04.04.2026

Každý z nás máme nejakých ľudí vo svojom okolí. Od toho najbližšieho kruhu, cez stredné až k najvzdialenejším, ktorých raz za čas pozdravíme na ulici. Niektorí povedia, že je to dielo náhody kto je v našom okolí ľudia na pracovisku, susedia atď.. Abd-ru-shin však píše, že nič nie je náhoda ani to akým rodičom sme sa narodili, akých máme súrodencov, susedov a [...]

cannabis, marihuana, konope

Policajný pes vyňuchal vo favele v Riu rekordných 48 ton marihuany

08.04.2026 20:12

Doterajší rekord pochádzal z roku 2021.

NR SR: Rokovanie 28. schôdze

Premiér podľa Šimečku spochybňuje jasné ukotvenie Slovenska v Európe

08.04.2026 19:51

Líder PS poukázal na príhovor predsedu vlády na Slavíne.

trump netanjahu lego

Vojna sa presunula na internet. Irán útočí na USA cez mémy aj Lego. Vo videu Trump s diablom odpaľuje rakety

08.04.2026 19:00

Internet sa stal ďalším frontom a propaganda sa prispôsobila digitálnej ére.

Magyar, Orbán

Predikcia pár dní pred voľbami šokuje: debakel pre Orbána a ústavná väčšina pre Magyara

08.04.2026 18:52

Prieskumy verejnej mienky sa uskutočnili v poslednom februárovom a poslednom marcovom týždni s celkovou vzorkou 5000 ľudí.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 729
Celková čítanosť: 1887829x
Priemerná čítanosť článkov: 2590x

Autor blogu

Kategórie