Založ si blog

Zlodeji a karma.

Pozrime sa spolu čo vôbec vedie niekoho, aby inému niečo vzal. Podľa mňa si taký zlodej povie život nie je fér prečo  tento milionár má všetkého nadbytok a „nezaslúži“ si to a ja mám málo a mal by som mať oveľa viac. Predpokladám že zlodej bude neveriaci človek, ktorý si myslí že je dostatočne chytrí na to, aby sa vyhol pozemskej spravodlivosti. Ďalšou pohnútkou zlodeja môže byť, že chce nakradnúť toľko, aby on nemusel tvrdo pracovať a prinášať hodnoty pre spoločnosť – on chce len brať a to čo najviac. Z ľudí ktorí pracujú za bežný plat sa smeje, že sú to chudáci. On si myslí že má na viac – alebo neodolateľne túži mať veľa.

Boh povedal prostredníctvom Mojžiša: „Nepokradneš!“ Lenže ľudia videli niekoho kto kradne a nezasiahli ho ihneď Božie blesky, aby ho potrestali. Takže z toho usúdili, že si môžu robiť čo chcú a udomácnil sa tu zákon džungle – silnejší berie. Lenže čo ak je do stvorenia vložený dokonalý zákon o karme. Potom každý čo kradne musel by raz všetko naspäť povracať aj s úrokami. Z tohto pohľadu sa javí kradnutie ako bláznovstvo. A myslím si, že len podporuje Desatoro a teóriu o Božej dokonalosti a spravodlivosti.

Naopak predstavte si úspešného zlodeja ktorý nakradol milióny ako tí z filmov. Takýto človek má zrejme prebujnený predný mozoček, ktorý je zameraný na hmotu. Prostredníctvom zadného mozgu vnímame duchovné a to vidíme o koľko je menší. Tento náš hrdina je určite na seba veľmi pyšný a vychutnáva si ovocie svojich zločinov. Iróniou však je, že zrejme ide o nadaného človeka a keby sa venoval nejakej legálnej činnosti mohol sa tiež stať bohatým a pre spoločnosť prospešným.

Podľa mňa je to správne keď každý má len to čo si svojou prácou zaslúži. Že musíme niečo pre spoločnosť urobiť za čo dostávame primeranú odmenu. Koncept zlodejov, ktorí chcú len brať sa javí ako absolútne nesprávny. Ale práve čisto rozumový pohľad robí z ľudí zlodejov, pretože ich úzko ohraničený rozum im hovorí, že karma a život po smrti neexistuje. Takže ak budú dostatočne šikovní a majú vplyvných známych môžu žiť na úkor druhých. Pretože je to presne o tom parazitovaní, zobrať druhým ich vlastníctvo a bez protihodnoty si ho privlastniť.

Z karmického pohľadu zlodeji naozaj vyzerajú smiešne. Predstavte si všetku tú námahu zlodejov, ktorí si pri úspešných krádežiach vlastne len zvyšujú svoj karmický dlh. Mne osobne to celé dáva zmysel ak sa bavíme o dokonalom Bohu. Čudujem sa cirkvi a mnohým veriacim, že tento karmický princíp odmietajú – z rôznych dôvodov.

Veria v Boha, ale neveria v dušu.

29.01.2023

Z reakcií pod mojimi článkami sa dozvedám, že sú ľudia, ktorí veria v Stvoriteľa, ale neveria v dušu. Sú to zrejme Jehovisti. Priznám sa, že som z toho prekvapený a šokovaný. Nemyslel som si, že môže vôbec existovať aj takýto typ viery. Myslel som si, že ak človek verí v stvoriteľa automaticky verí aj v dušu a dúfa, že pozemskou smrťou to všetko nekončí. Ale [...]

Ak by bola karma.

28.01.2023

Predstavte si na chvíľu, že ľudstvo zistilo, že karmický zákon naozaj platí. Čo by sa podľa vás začalo diať? Nebolo by to náhodou tak, že by ľudia začali dodržiavať Desatoro a tiež Ježišove: „Miluj svojho blížneho ako seba samého!“? Ježiš hovoril: „Čo sejete, to zožnete!“. Abd-ru-shin písal o Zákone zvratného pôsobenia, ktorý pôsobí automaticky a [...]

Každé náboženstvo má iného Boha?

27.01.2023

Máme tu najväčšie alebo najznámejšie náboženstvá sveta: kresťanstvo, judaizmus, islam, taoizmus, nasledovateľov Krišnu, hinduizmus, zoroastrizmus, budhizmus. V minulosti svet nebol až tak globalizovaný ako dnes a veľké regióny sveta mali svoje vlastné náboženstvá alebo vieru v niečo. Podstatná je však otázka: Má každé náboženstvo svojho vlastného Boha? Lebo zo [...]

Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár

O dátume predčasných volieb sa má rozhodnúť v utorok. Kto chce skorší termín a komu vyhovuje až september?

29.01.2023 18:18

Boris Kollár a aj strana SaS už ale pripustili, že by mohli podporiť aj júnový termín. Prečo sa ponáhľať a aký je naopak argument na oddialenie predčasných volieb?

Petr Pavel, Zuzana Čaputová

Spravila chybu alebo len ľudské gesto? Politici hodnotia návštevu prezidentky Čaputovej v štábe generála Pavla

29.01.2023 17:57

Do volebného štábu generála Pavla nečakane prišla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, aby mu zablahoželala k víťazstvu. Čo na jej nečakaný krok hovoria slovenskí politici?

petr pavel

Pavel má silný mandát a Babiš nekončí

29.01.2023 16:15

Čelní predstavitelia Babišovho hnutia ANO tvrdia, že ich šéf môže byť spokojný, lebo získal 2,4 milióna hlasov.

Žilinka

Žilinka neuvažuje o kandidatúre na prezidenta SR

29.01.2023 15:55

Deklaruje, že v decembri 2020 bol zvolený do funkcie na sedem rokov a toto obdobie chce naplniť.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 408
Celková čítanosť: 1004253x
Priemerná čítanosť článkov: 2461x

Autor blogu

Kategórie