Založ si blog

Uznávam svoj podiel viny na Ježišovom ukrižovaní

Dnes si pripomíname podľa mňa najhorší deň v ľudskej histórii zavraždenie Syna Božieho. Jeho ktorý hovoril Ja a Otec sme jedno. Verím, že každý jeden z nás vytvárame pomery na tejto zemi. Takisto verím, že už máme za sebou mnoho minulých životov a kľudne sme mohli žiť v čase Ježišovom alebo žiť predtým a tvoriť pomery, ktoré sa prejavili počas Ježišovho pôsobenia. Preto ja ako jedna malá čiastočka tohto sveta chcem uznať svoj podiel viny na zavraždení Tvojho syna Pane. Prosím uvaľ na mňa všetko zlé čo som ja spôsobil Tvojmu Synovi, aby som tak mohol získať Tvoje pravé a skutočné odpustenie. Prosím Pane odpusť môj podiel viny po spravodlivom odpykaní.

Ďakujem ti Pane, že napriek tomu, že si vedel čo ľudstvo urobí Tvojmu Synovi si ho poslal k nám na pomoc. Dnes môžeme čerpať obrovský úžitok z Jeho posolstva. Veru brutálna vražda sama o sebe neprináša úžitok. Veď takých brutálnych vrážd a ukrižovaní sa v ľudskej histórii udialo nespočet. To čo bolo na Ježišovi to veľké a neopísateľné je jeho rozprávanie o Bohu, o tom ako máme žiť, aby sme dosiahli večný život. Ježiš rozprával ako ten čo má vedenie, veru zákonníci ani farizeji znalí písma ho ani raz nenachytali. Vždy dal udivujúcu a pravdivú odpoveď.

Vďaka ti Ježiš syn Boží za to, že sme sa dozvedeli viac o Bohu a o našej duši. Ukázal si nám, že do života vedie úzky chodník dodržiavania určitých pravidiel, ale široká cesta kde si robíme čo nás napadne vedie do smrti. Sme len nevedomí ľudia. Chcem ti aspoň za seba poďakovať, že si nás uviedol bližšie k pravde a zvestoval nám o duši, ktorá je skutočným pôvodcom života. Ježiš hovorieval telo nič neosoží, duch oživuje, alebo neviete odkiaľ prichádzate a kam idete. Vďaka ti Syn Boží, že si k nám prišiel napriek tomu, že si vedel ako nepriateľsky je ľudstvo nastavené proti Bohu a ako veľmi ti ublížime. Odpusť prosím môj podiel viny na Tvojom utrpnení, po spravodlivom odpykaní.

Vďaka ti Hospodin – Jahve že si sa nám dal poznať v časoch dávnych aj prostredníctvom Tvojho syna Ježiša. Vďaka Ti Pane že si k nám prehovoril prostredníctvom Abraháma, Mojžiša, prorokov, Ježiša a Abd-ru-schina. Ľudsvo sa vždy stavalo na odpor, lenže tým sme si spôsobili len utrpenie. Pravdu nemožno zmeniť ani kolobeh sveta a zákony, na ktorých tento svet vznikol a funguje. Ešte raz Pane vďaka za príchod Tvojho syna Ježiša a odpusť nám prosím, že sme mu tak veľmi ublížili. Vďaka za to prinesené Svetlo do tejto temnoty. Večná sláva Jeho dielu a obeti.

Čo robiť keď je človek v zlej situácii?

08.05.2020

Základnou chybou ktorú robí podľa mňa vyše 90% ľudí je to, že keď niečo ide zle hľadajú vinníka všade možne len nie u seba. Toto je základný obrovský problém. Týmto zmýšľaním sme doslova nasiakli, dostalo sa nám to do krvi. A ak je tento predpoklad nesprávny, milióny ľudí sa nedokážu vyslobodiť zo svojho utrpenia. Ak sa nedarí skúsme aspoň na chvíľu hľadať [...]

Slovenský výrobok alebo zabalené v SR?

04.05.2020

Myslím si, že by malo pribudnúť nové označenie „Zabalené v SR“. Lebo je obrovský rozdiel či niekto výrobok skutočne na Slovensku vyrobí alebo len niečo dovezie a zabalí to tu. Lenže čo už je silná káva keď si tam dávajú kadejaké logá „kúpou tohto výrobku dávate prácu ľuďom na Slovensku“. Tak to ma už dorazilo a potom čítam ďalej a tam [...]

Korona vírus vláde pomôže

26.04.2020

Myslím však len v morálnej rovine a konkrétne v boji proti korupcii. Vláda aj štátny rozpočet budú v najbližšom čase pod extrémnym tlakom. Vláda bude nútená čo najlepšie hospodáriť so zverenými finančnými prostriedkami. A verím tomu, že bude nútená silno bojovať aj proti korupcii. Otvára sa tu priestor na novú dobu, na lepší život pre Slovákov. Ide len o to do [...]

počasie-26-5-2020

Zostane máj studený, alebo ho slnko poriadne rozpáli?

25.05.2020 22:24

Dážď potešil poľnohospodárov, záhradkárov aj hubárov, ako to však bude vyzerať v poslednom májovom týždni?

Afganistan Kábul útok bombový

Islamský štát sa prihlásil k útoku prvýkrát po viac ako roku

25.05.2020 22:21

Organizácia sa prihlásila k zodpovednosti za sobotňajší bombový útok v meste Trághan na juhu Líbye.

Ivan Kotuliak / STU /

Akademický senát STU sa zastal dekana Kotuliaka

25.05.2020 21:45

Výsledkom pondelkového zasadnutia Akademického senátu STU je vyslovenie podpory dekanovi fakulty informatiky Ivanovi Kotuliakovi.

ÚPVII Remišová informatizácia hargaš

Prezidentka odobrila zmenu Úradu pre investície a informatizáciu na ministerstvo

25.05.2020 19:53

Z úradu vznikne nové Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI).

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 200
Celková čítanosť: 464699x
Priemerná čítanosť článkov: 2323x

Autor blogu

Kategórie