Voľme citom

28. februára 2020, zoran44, politika

Zalovte vo svojej pamäti. Určite boli nejaké prípady keď ste mali z niekoho dobrý alebo zlý prvý dojem – to jest vnímanie citom. Potom vplyvom okolností ste boli nabádaní aby ste svoj názor zmenili. Ale nakoniec ste zistili, že predsa len ten prvý dojem bol správny.

Je to ťažko vysvetliť ale podľa mňa to funguje. Myslím si, že toto pravidlo platí všeobecne na všetky oblasti. Takže vám odporúčam riadiť sa svojím citom aj pri hlasovaní v zajtrajších voľbách.

Ak voliť nejdete je to vaše právo. Chápem máme vysoké očakávania na ľudí, ktorí majú riadiť našu krajinu. Súčasné politické strany sú pre mnohých ťažká voľba pretože každá má kauzy a chyby alebo ponúka aj to s čím už nesúhlasíme. To čo je v ponuke je však akoby obrazom našej spoločnosti a tiež výsledkom systému ktorý platí. Realita nie je vôbec pekná. Ale je podľa mňa vždy lepšie ísť voliť aj keď tou voľbou zlepšíme situáciu hoci len nepatrne možno o 1%. Aj vtedy je to lepšie ako neísť voliť.

Na čele krajiny by sme myslím si chceli vidieť špičkových odborníkov a morálne čistých ľudí – pevné charaktery. Otázne je či je to pre takých ľudí atraktívne zamestnanie. Pretože povedzme si úprimne pomaly primátori väčších miest zarábajú viac ako ministri a to nehovorím o špičkových manažéroch a riaditeľoch väčších firiem, kde sú zárobky niekoľko násobne vyššie ako zarába premiér alebo ministri. To tiež stojí za zamyslenie. Ako sa hovorí za málo peňazí málo muziky. V našom prípade za málo peňazí málo kvality odbornej aj morálnej.

Čo sa týka poslancov Národnej rady tam by som platy nezvyšoval a mohlo by dôjsť k výraznému preriedeniu ich počtu. Mne osobne by vôbec nevadilo keby ich tam bola len polovica. Systém ktorý tu máme nejakí ľudia nastavili. Neviem či si uvedomujete, že celý ten systém môžeme aj reálne zmeniť, aby to celé lepšie fungovalo? Len to by ľudia museli byť aktívni a združovať sa za účelom presadenia určitej požiadavky. Pretože jeden človek má malú váhu, ale keď sa ich tisíce spoja za účelom presadenia konkrétnych vecí, tak to bude mať určite väčšiu váhu a reálnu šancu na presadenie. Nehovorím o situácii keď by sa na niečom zhodla nadpolovičná väčšina národa – to by bolo pre politikov ultimátum a bolo by ich psov povinnosťou tieto požiadavky presadiť.