Rituálna politická samovražda odídencov z SaS

19. februára 2020, zoran44, spoločnosť

Ako sa vraví iniciatívny blbec je horší ako triedny nepriateľ. Asi preto, že od nepriateľa – oponenta zhruba viete čo môžete očakávať. Ale keď vás podrazia ľudia z vlastného tábora, zaskočí vás to lebo to nečakáte.

To že práve vďaka hlasom odídencom z SaS prešlo otvorenie predvolebnej schôdze považujem za politický amaterizmus aspoň na desiatu. Jednoducho sa nechali vlákať do Ficovej pasce, kde politicky zahynú.

Ak totiž pomohli Kotlebovcom, Smeru a SNS otvoriť schôdzu dali im do rúk veľké právomoci. Totiž pri tak malej účasti v pléne si títo poľahky odhlasujú čo chcú. Oni budú akože tí dobrí čo ľuďom dali aj keď na to nemajú peniaze. ALE po voľbách nová vláda sa bude veľmi potiť, aby našli peniaze na všetko čo títo odhlasujú. Alebo budú nútení časť opatrení zrušiť a budú tak tí „zlí“. Poslanci ktorí blokujú rečnícky pult sú tiež určite hrdinom odídencom z SaS „povďační“. Lebo ak by nebolo týchto hlupáčikov, tak možno by nakoniec žiadna schôdza nebola a všetci mohli normálne kampaňovať, čo je bežné pár dní pred voľbami.

Akí to má význam, že dosluhujúca vláda chce niečo určovať tej vláde ktorá má začať spravovať krajinu o pár dní či týždňov? A zvlášť o závažných opatreniach by mala fakt prebehnúť odborná diskusia. A hlavne minister financií by mal prezentovať odkiaľ na to vyčlení peniaze.

Som toho názoru, že rozdávať a míňať peniaze vie každý. Už ťažšie je peniaze získať, zarobiť alebo nájsť v rozpočte. Tak ako v každej domácnosti môžu minúť len to čo si zarobia, to platí aj v štáte. Darmo si vyrobíme imaginálne peniaze na papieri keď ich reálne nemáme. Môžeme si ešte požičať, ale požičiavať by sa malo na investície a nie na bežný chod domácnoti či bežný chod štátu. V tomto nevidím rozdiel, čo platí v malom to musí platiť aj vo veľkom.

Skutočne nenachádzam slov pre to čo urobili odídenci z SaS. Akoby spáchali nejakú rituálnu politickú samovraždu. No nič tak či tak končia v parlamente, ale rozlúčiť sa mohli aj lepšie. Keby toto neurobili mali ešte šancu o štyri roky spolupracovať s nejakou väčšou stranou alebo sa dostať na ich kandidátku, ale po tomto ich čine predpokladám, že súčasná opozícia s nimi nebude chcieť mať nič do činenia. Čo už každý sme akí sme a to jadro v nás sa nutne musí časom prejaviť.