Založ si blog

Hovorme o Živom slove nie o dogmatických zlátaninách

Odhadujem že 95 % našej populácie čo sa týka viery pozná len cirkevné dogmy. Biblia samotná poskytuje oporu, pretože sú v nej zaznamenané výroky Boha. Dogmy sú oproti tomu katastrofa – tu úplne vidno, že je to len dielo nedokonalých ľudí.

 

K dispozícii však máme Živé Slovo napísané priamo Božím vyslancom. Pod menom Abd-ru-shin tento vyslanec vlastnou rukou spísal Posolstvo grálu. V diele je vysvetlené všetko čo sa ľudského života týka aj najrôznejšie omyly sú objasnené. Toto je to čo nám Ježiš zasľúbil, čo sme mali v radosti očakávať. Je to evanjelium priamo od Boha, nie z druhej ruky.

 

Zaujíma ma téma posmrtného života a existencie duše, to čo nám aj Ježiš zvestoval. Napísal som na túto tému okolo 100 článkov. Ale je veľmi ťažké viesť vecnú diskusiu na príspevky pod článkami, keď ľudia poväčšine argumentujú cirkevnými dogmami – interpretáciami. Diskusia materialistov s cirkevnými dogmatikmi je absurdná a neplodná. Diskutovať o Živom slove by bolo oveľa prínosnejšie.

 

Živé slovo nájdeme v Biblii, ale ešte oveľa viac v Posolstve grálu. Cítiaci človek by mal rozoznať ten obrovský rozdiel medzi živým slovom a cirkevnými zlátaninami. Živé slovo sa dotýka vášho vnútra, oslovuje priamo vašu dušu – posilňuje a oživuje. Je to pravý pokrm a pravý nápoj, o ktorom hovoril aj Ježiš. Je to to čo naša duša potrebuje. Lebo naše hmotné telo potrebuje hmotný pokrm, ale naša duša potrebuje duchovný pokrm – Živé Slovo od Boha.

 

Kým si ľudia nedajú tú námahu aby spoznali Živé Slovo bude ťažké diskutovať na tému existencie duše a posmrtného života. Slovo pána farára nám na to nepostačí. Všetci sme cítiace bytosti – cítime lásku, bolesť, radosť, sklamanie atď.. Jednoducho máme tento dar. Preto každý kto by sa poctivo namáhal dokáže spoznať Živé slovo od Boha. Ale ak budeme aj naďalej brať za základ cirkevné dogmy – nikam sa neposunieme. Vôbec zaoberať sa cirkevnými dogmami je úplná ničotnosť a strata času. Skúmajme radšej Živé slovo. Toto Slovo od nás vyžaduje námahu a skúmanie. Cirkevné dogmy vyžadujú slepú vieru, skúmanie dokonca zakazujú a vyžadujú absolútne bezmyšlienkovité podriadenie sa týmto dogmám. Tak si ľudia vyberte čo chcete skúmať.

Štrajkujúci autodopravcovia musia mať jednotné a reálne požiadavky

11.01.2020

Ja osobne oceňujem štrajk autodopravcov, pretože ľudia čo podpisovali zmluvu na mýtny systém už dávno mali sedieť v base a prísť o majetok. Chcem len vyzvať autodopravcov, aby prekonali viac »

Nutnosť samostatnej Európskej armády

05.01.2020

Americká vojenská stragégia je agresívna. Spomeniem nedávnu vraždu iránskeho generála. Naproti tomu európska vojenská stratégia je solidárna, po svete pôsobia európske štáty aj humanitárne. viac »

Abd-ru-schin položil základy tisícročnej ríše

29.12.2019

Keď Ježiš cca pred 2000 rokmi videl aké biedne je to s ľuďmi, aký veľký je náš úpadok a ako sa v ľuďoch Živé slovo ťažko ujímalo, hlboko pohnutý prisľúbil nám poslednú pomoc. Prisľúbil viac »

Indonézia / záplavy /

Silné dažde a záplavy na Madagaskare si vyžiadali najmenej 31 obetí

25.01.2020 21:55

Madagaskarský premiér Christian Ntsay situáciu označil za "národnú pohromu".

Iran

Irán varoval, že dokáže obohatiť urán na akúkoľvek úroveň

25.01.2020 21:34

Pred podpísaním jadrovej dohody vyrábal Irán urán obohatený na 20 percent. Pre výrobu jadrových zbraní je potrebné obohatenie na 90 percent.

Bulgaria Protest Water Crisis

Obyvatelia bulharského mesta Pernik protestovali proti nedostatku pitnej vody

25.01.2020 20:28

Stovky demonštrantov vyzývali vládu na prijatie naliehavých opatrení na odvrátenie humanitárnej krízy, ktorá podľa nich tomuto mestu hrozí.

Väzenie, väzni

Upratovačku odsúdili na 15 rokov za krádež hodiniek marockého kráľa

25.01.2020 19:41

Upratovačka pracovala v kráľovskej rezidencii, kde mala celkovo ukradnúť až 36 luxusných hodiniek.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 173
Celková čítanosť: 383096x
Priemerná čítanosť článkov: 2214x

Autor blogu

Kategórie