Založ si blog

Prečo sme na Slovensku poriadne okrádaní?

Vidím 3 hlavné dôvody:

  1. Drvivá väčšina obyvateľstva keď sa jedná o možnosť uliať si veľké peniaze, tak vyznávajú nie Nepokradneš! ale Pokradneš!
  2. Verejnosť nie je schopná vytvoriť efektívne kontrolné mechanizmy. Poslanci NR SR volia týchto kľúčových ľudí vrátane sudcov. Volia si lojálnych ľudí voči sebe nie  voči krajine. Takto vzniká akási nepostihnuteľná kasta stojaca nad zákonom.
  3. Vládnuca elita s celým birokratickým aparátom si vytvorili veľmi silnú obranu proti úniku informácií a na ochranu svojho štáto-biznisu. Aby si mohli aj naďalej veselo ulievať naše ťažko zarobené peniaze. Toto je ako mohutná stena z veľmi pevného materiálu, ktorú bude  veľmi ťažké preraziť.

 

Našťastie teraz vyplávali nejaké informácie, videá s tými najvyššími predstaviteľmi štátu (Počiatek – Trnka). Mohli sme tak zistiť, že korupcia v našej krajine má naozaj obludné rozmery a tí ktorým sme zverili správu krajiny nám sú ochotní klamať ak za to získajú rozprávkové peniaze. Jednoducho uprednostnia svoj prospech pred prospechom krajiny. Veď kto je krajina? Chcú sa nahrabať čo najviac, kým sa dá. To je motto a heslo drvivej väčšiny našich zástupcov.

 

Osobne si myslím, že takých čestných čo rozmýšľajú inak do dôležitých funkcií ani nenominujú. Načo by im tam takí ľudia boli? Iba by im prekážali. Dôležitá otázka je koľko sa na Slovensku ročne ukradne – uleje. Berme to od premiéra po tých posledných okresných funkcionárov. To je dosť veľký aparát vo všetkých ministerstvách a rôznych úradoch. Utvorte si o tom obraz, nech to vidíme pred očami, že čo to vlastne je. Podľa videa Počiatka s Trnkom len 2 ľudia v 2 kauzách nás obrali o 2,4 miliardy korún vtedy ešte čo je nejakých 80 mil euro. A premiér má brať províziu, tak to je sila.

 

Ja osobne ďakujem novinárom a Petrovi Tóthovi, že sme sa aspoň niečo dozvedeli. Vnímam to ako prvý lúč svetla, ktorý prenikol do tohto opevneného sídla. Uvedomme si pre tých čo takto robia je najhorší únik informácií. Lebo navonok sa tvária ako čestní, charakterní, bojujúci za Slovensko a nás obyvateľov. Lenže realita ktorá sa nám poodhalila nie je vôbec príjemná a potešiteľná.

 

Obvinenia Fica a Kisku

11.12.2019

Chcem vyjadriť polícii SR obrovskú vďaku a podporu za to, že dokázala odolať politickým tlakom. Pán Fico a pán Kiska sú bývalí najmocnejší ľudia našej krajiny. Ale malo by to takto byť, viac »

Vnútorný hlas, náš kompas

10.12.2019

Žijeme v dobe ktorej vládne ateizmus a dogmatické skomoleniny rôznych náboženstiev. V takejto situácii musí byť pre jednotlivca ťažké zorientovať sa. Ostal mu však jeden spoľahlivý pomocník viac »

Fico, slovenské zlato, Kotleba a N. Maduro

05.12.2019

Neviem ktorý zabávač v telke o tom vtipkoval, že naše zlato by bolo v oveľa väčšom nebezpečenstve u nás doma v rukách našich „verných zástupcov“, ako v Londýne. To zlato aj celkom slušne viac »

Sopka Nový Zéland

Výbuch sopky na Novom Zélande má už osem potvrdených obetí na životoch

11.12.2019 22:04

V miestnych nemocniciach momentálne leží 29 pacientov s popáleninami.

Ukrajina / Donbas / vojak / hliadka /

Kornijenko: Vytvorenie zákona o osobitnom štatúte Donbasu môže trvať rok

11.12.2019 21:50

Predseda ukrajinskej vládnej strany Sluha národa uviedol, že zákon bude koordinovaný so všetkými stranami.

Benzín, nafta

Najdrahšia firma sveta je ropná Saudi Aramco. Trh ju ohodnotil na 1,9 bilióna USD

11.12.2019 21:23

Akcie ropnej spoločnosti Saudi Aramco začali obchodovanie na burze v Rijáde rastom o desať percent, čo je povolené maximum.

jadrova energia, mochovca, atomova elektraren, chladiace veze

Nie atómkam. Rakúšania chcú vetovať podporu EÚ jadrovej energetike

11.12.2019 20:11

Rakúsko a Luxembursko sú pripravené zablokovať uznesenie, ktoré by umožnilo čerpať finančnú podporu z únijných fondov na stavbu jadrových elektrární.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 155
Celková čítanosť: 338538x
Priemerná čítanosť článkov: 2184x

Autor blogu

Kategórie