Založ si blog

Priama voľba generálneho prokurátora a šéfa polície

Z parlamentu sa stala nechutná tržnica, kde sa kupčí s tým kto za čo zahlasuje alebo nezahlasuje. Niekedy mi tiež NR SR pripadá viac ako divadlo plné hercov ako zbor najschopnejších ktorí vedú náš národ a hlavne zodpovedne nás zastupujú.

 

Pamätám si ešte tie cirkusy keď parlament nevedel zvoliť prezidenta, tak sa rozhodli že bude priama voľba prezidenta. Uvedomte si ľudia čo sa vlastne stalo. Poslanci len vrátili kompetenciu alebo zastupovacie právo vo veci voľby prezidenta naspäť občanom a funguje to oveľa efektívnejšie.

 

Pýtam sa prečo by sme si nemohli takto vziať naspäť svoje kompetencie v otázke voľby šéfa polície a generálneho prokurátora? Nemuseli by sme sa aspoň pozerať na tie nechutné handlovačky a kupovačky hlasov. A keď nakoniec ešte zistíme že mafia keď dobre zaplatí alebo vplyvní oligarchovia si vlastne oni volia generálneho prokurátora, ktorý sa dá podplatiť alebo zastrašiť či vydierať tak nie je o čom.

 

Myslím si, že keby sme nastavili mechanizmus že zároveň s prezidentskými voľbymi by sa konala aj voľba generálneho prokurátora a šéfa polície, len by sme na tom získali. Dostali by sme možnosť zvoliť do funkcie človeka čo najviac oddaného práci pre spoločnosť – t.j. opak dnešného kupovania.   Aj keby mali 20 tisícové platy verím tomu, že by sa nám to oplatilo, keby išli po krku každému bez rozdielu.

 

Títo nami zvolení funkcionári by účty opäť skladali nám. Došlo by k tomu, že najlepší policajt by nebol ten čo sa dá kúpiť alebo dokáže určité veci nevidieť, ale najlepší policajt by bol ten čo si nekompromisne a poctivo plní svoje povinnosti. Ak totiž šéfovia polície a prokuratúry nie sú tí správni ľudia ďaleko sa nedostaneme. Veď kto už pôjde proti svojmu nadriadenému?

 

 

Cirkvi sa klaňajú zlatému teľaťu svojich dogiem

17.11.2019

Skutočne ma napadá táto paralela so židovským národom čakajúcim na Mojžiša. Aj oni boli netrpezliví, vytvorili si svoje vlastné dielo zlaté teľa a začali sa mu klaňať, uctievať ho. Toto viac »

Naozaj nevieme elektroodpad v Európe zrecyklovať?

05.11.2019

Musím sa priznať že ma riadne šokovalo ako likvidujeme elektroodpad. Radšej zaplatíme Afričanom a odvezieme ho tam. A oni ho tam zapália a vyberú z neho čo sa dá. No tak toto je primitivizmus viac »

Boh rozdrví cirkevné dogmy

03.11.2019

V minulosti sa svojvoľne pápeži a koncily rozhodli že cirkevné dogmy vyhlásia za neomylné a neodvolateľné. V bode 92 týchto dogiem je to aj doslova zabetónované: „Rímsky pápež keď hovorí viac »

polícia streľba Bratislava Petržalka Holíčska ulica páska

V Limbachu sa mala stať státisicová vlamačka

19.11.2019 00:10

V dome v Limbachu je polícia, ide o vlámanie so škodou niekoľkostotisíc eur.

Gazprom, plynová kríza

Gazprom navrhuje Ukrajine ročnú zmluvu o plyne, musia sa však skončiť súdne spory

19.11.2019 00:00

Ruský plynárenský monopol Gazprom poslal Ukrajine oficiálny list, v ktorom navrhuje buď predĺženie súčasnej zmluvy, alebo podpis novej dohody na rok.

Palestína, osady, Izrael

Židovské osady v Predjordánsku už podľa USA nebudú nezákonné

18.11.2019 22:35

Oznámil to americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo.

francúzsko, most, zrútenie, rieka

Na juhu Francúzska sa zrútil most, zomreli dvaja ľudia

18.11.2019 19:39, aktualizované: 20:38

Visutý most sa zrútil nad riekou Tarn. Najmenej jedna osoba je stále nezvestná.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 149
Celková čítanosť: 324185x
Priemerná čítanosť článkov: 2176x

Autor blogu

Kategórie