Pani Jankovská a realita tohto sveta

4. októbra 2019, zoran44, spoločnosť

Ešte samozrejme nie je nič vyšetrené. Ale uniknuté sms z Threemy aj napr. o pani Jankovskej mi dávajú zmysel. Všade naokolo počujem znechutených ľudí, že spravodlivosť neexistuje. Ľudia cítia, že by svet mal inak vyzerať a fungovať.

 

A odpoveďou prečo to tak nie je, je tento pohľad cez kľúčovú dierku. Akoby sme vďaka Kočnerovmu mobilu na chvíľu nahliadli do skorumpovaného a prehnitého sveta mocných, ktorí riadia tento svet. Títo mocní sú zodpovední za stav sveta aký je. Naskytol sa nám pohľad na možné obludné praktiky. Ja skutočne neviem či sú tie sms pravé, ale celé to dáva zmysel a logiku. Dá sa vôbec sfalšovať taká sms aj s dátumom?

 

Osobne tomu dávam tých 95% že je to pravda. Rád by som sa mýlil, ale to by tento svet musel inak vyzerať. A vzhľadom na to v akom stave je tento svet verím, tým uniknutým sms-kám. Toto by mal začať niekto okamžite vyšetrovať, veď to sú také závažné podozrenia, ak by sa to potvrdilo išlo by o niečo obludné.

 

Vzhľadom na to, že vláda kontroluje sama seba a máme skvelé kontrolné mechanizmy je to vysoko pravdepodobné, že naša spoločnosť takto roky funguje. Veď vláda volí sudcov, šéfa polície aj prokuratúry. Tak ako títo ľudia majú vyšetrovať člena vlády, tej vlády ktorá ich zvolila do tučných funkcií? Je to taká nepríjemná situácia.

 

Už my to pripadá, že tí naši vládni činitelia sú ako profesionálny herci, ktorí hrajú svoju rolu. A čím menší záujem verejnosti o veci verejné, tým lepšie pre nás. Veď my sa o všetko postaráme môžete sa spoľahnúť a kľudne spávať :-).