Založ si blog

Sociálne balíčky, pán Danko, 15% daň a zrušenie dlhovej brzdy

Poviem to na rovinu dúfam, že pán Danko nezíska väčšiu moc alebo ministerstvo financií.

 

Koaliční partneri sa predháňajú v tom, kto viac ľuďom pomôže kto zvýši určité dávky alebo zlacnie nejaké tovary či služby. To beriem pokiaľ je to v možnostiach štátneho rozpočtu. Ale pán Danko mi pripadá ako nebezpečný hazardér keď pri takomto tempe rozdávania chcel silou mocou ešte aj výrazne znížiť dane. Osobne si myslím, že minister financií má z neho riadne hlavu v smútku.

 

Je len šťastie že sa mu nepodarilo znížiť dane pre všetky firmy čo by znamenalo výpadok v štátnom rozpočte okolo 800 miliónov eur podľa RRZ. Pridajme k tomu všetky balíčky kolaličných partnerov, to sú tiež spolu stá milióny eur. Zdá sa mi až nebezpečné ako veľmi sa tento človek chce zapáčiť svojim voličom.

 

Takisto by rád staval viac dialnic. Nemáme peniaze? Žiadny problém zrušme dlhovú brzdu a môžme veselo stavať. Ale toto mi pripadá ako smrteľný kokteil, k podrobnostiam nech sa vyjadria odborníci. Zároveň rozdávať a výrazne znižovať dane, naozaj nemám z toho dobrý pocit.

 

Pán Danko hovorí, že štát má šetriť že má rezervy. S tým len súhlasím, ale nech pán Danko povie ako lepšie vyberať dane nech dá nejaké návrhy ako ešte lepšie zabrániť únikom DPH a podobne. Alebo keď sa mu podarí získať dodatočné zdroje nech ich prerozdelí. Ale to čo vidím dnes je akýsi bianco šek pre nasledujúcu vládu. My vám teraz poschvaľujeme takéto návrhy zákonov a vy sa potom trápte, aby vám to vyšlo. Presne takto mi to pripadá.

 

Ono štát má určite rezervy. Ale to by sa musela znížiť korupcia, to by sa museli začať vyšetrovať veľké ryby a zatvárať do basy, konfiškovať majetok. Ale keď štát je akosi vždy 2 kroky pozadu za špekulantami. Zostáva len otázka či je to náročky alebo kvôli neschopnosti. Ale čo môžeme čakať keď vláda kontroluje de facto sama seba?

 

Priama voľba generálneho prokurátora a šéfa polície

17.10.2019

Z parlamentu sa stala nechutná tržnica, kde sa kupčí s tým kto za čo zahlasuje alebo nezahlasuje. Niekedy mi tiež NR SR pripadá viac ako divadlo plné hercov ako zbor najschopnejších ktorí vedú viac »

Zrušme Národnú (z)radu a ušetríme

15.10.2019

Ak je demokrácia vláda ľudu, tak my si môžeme vybrať kto nás bude zastupovať alebo kto bude riadiť štát nemusia to byť nutne politické strany a poslanci. Môžeme si napríklad priamo vo voľbách viac »

Očistné plamene pôsobia aj na Slovensku

14.10.2019

Vážení spoluobčania v poslednom období sa odhalili obludné praktiky a kauzy, obrovská špina v súdnictve, polícii a prokuratúre aktuálne. Buďme vďační, že sme sa dozvedeli ako veľmi bol viac »

úrad ochrana oznamovateľov korupcia

Komisia ukončila výsluch uchádzačov na post šéfa protikorupčného úradu

23.10.2019 18:30, aktualizované: 18:44

Komisia musí podľa zákona zaujať k jednotlivým kandidátom stanovisko do 15 dní od ukončenia ich vypočúvania.

Trenčín

Štát nechal viac ľuďom, mestá hrozia zvýšením daní z nehnuteľnosti

23.10.2019 16:53

Väčšina miest na Slovensku bude musieť zvýšiť dane a poplatky, aby tak vykryla výpadky príjmov aj zo zvýšenia nezdaniteľnej časti ľuďom, tvrdí Únia miest.

Pocasie 24. 10.

Blíži sa prudké ochladenie! Babie leto má svoje dni zrátané

23.10.2019 16:30

Prvý letný deň s teplotou nad 25 stupňov Celzia bol tento rok začiatkom apríla. Kedy bude posledný?

Tomáš Drucker

Dobrá voľba tvrdí, že prepoisťovacia kampaň bola nelegálna

23.10.2019 15:30

Mimoparlamentná strana tvrdí, že počas prepoisťovacej kampane súkromné poisťovne získavali poistencov nelegálne.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 145
Celková čítanosť: 310825x
Priemerná čítanosť článkov: 2144x

Autor blogu

Kategórie