Založ si blog

Vysoké pokuty pre drogových dílerov

Drogový díleri vyrábajú štátu mrzákov fyzických aj duševných. Uvedomme si, že títo ľudia vyrábajú zo zdravých ľudí stratené existencie. Mali by za to pykať a to nielen basou ale aj vysokými pokutami – tie peniaze z pokút môžu rovno poslať na zdravotníctvo, kde sa títo ľudia budú následne liečiť.

 

Štát by si mal rýchlo uvedomiť, koľko škody napácha taký 1 díler, ktorý sa ženie za vidinou ľahko zarobených peňazí. Pre dílerov a celú drogovú mafiu sú kľúčové peniaze, tento biznis je vysoko výnosný. Nemajú svedomie je im jedno, že svojim klientom ničia životy, hlavne že oni dobre zarobia s minimom námahy.

 

Preto by bolo namieste popri odňatí slobody ukladať týmto indivíduám aj vysoké finančné pokuty. Takisto zabavovať majetok a konfiškovať finančnú hotovosť. Získané prostriedky by mali byť automaticky preposlané na ministerstvo zdravotníctva. Pretože takýmto ľuďom treba platiť odvykacie kúry a mnohých aj dlhodobo liečiť.

 

Takže peniaze vnímam ako najcitlivejšie miesto drogovej mafie, tam treba udrieť. Máme tajné služby, políciu musia byť schopný takýchto ľudí monitorovať. Často sú to ľudia ktorí ani nechodia do práce len celé dni a noci vystávajú na uliciach a zháňajú svojich klientov. Štát by im mal poriadne šlapať po krku a znepríjemňovať život. Pravidelne ich sledovať a vystriehnuť si väčšie obchody a vtedy udrieť zobrať im tovar aj peniaze.

 

Toto je taktika ako ich postupne znechutiť a donútiť aby tento spôsob obživy zanechali. Ja si myslím, že keby neexistovala korupcia a polícia by sa na drogový biznis poriadne zamerala, tak by týchto ľudí dokázali výrazne alebo úplne eliminovať. Problém je, že v tom lietajú veľké peniaze a to je lákadlo pre mnohých aj vo forme úplatkov. Štát by mal myslieť na to, že osoh má len zo zdravých produktívnych ľudí. Predstavte si, že napr. polovica občanov by sa stala drogovo závilá. To by muselo mať katastrofálny dopad na štátny rozpočet. Ale aj keď je to v menšom aj tak je to pre štát vyslovene dlhodobá strata.

 

Priama voľba generálneho prokurátora a šéfa polície

17.10.2019

Z parlamentu sa stala nechutná tržnica, kde sa kupčí s tým kto za čo zahlasuje alebo nezahlasuje. Niekedy mi tiež NR SR pripadá viac ako divadlo plné hercov ako zbor najschopnejších ktorí vedú viac »

Zrušme Národnú (z)radu a ušetríme

15.10.2019

Ak je demokrácia vláda ľudu, tak my si môžeme vybrať kto nás bude zastupovať alebo kto bude riadiť štát nemusia to byť nutne politické strany a poslanci. Môžeme si napríklad priamo vo voľbách viac »

Očistné plamene pôsobia aj na Slovensku

14.10.2019

Vážení spoluobčania v poslednom období sa odhalili obludné praktiky a kauzy, obrovská špina v súdnictve, polícii a prokuratúre aktuálne. Buďme vďační, že sme sa dozvedeli ako veľmi bol viac »

úrad ochrana oznamovateľov korupcia

Komisia ukončila výsluch uchádzačov na post šéfa protikorupčného úradu

23.10.2019 18:30, aktualizované: 18:44

Komisia musí podľa zákona zaujať k jednotlivým kandidátom stanovisko do 15 dní od ukončenia ich vypočúvania.

Trenčín

Štát nechal viac ľuďom, mestá hrozia zvýšením daní z nehnuteľnosti

23.10.2019 16:53

Väčšina miest na Slovensku bude musieť zvýšiť dane a poplatky, aby tak vykryla výpadky príjmov aj zo zvýšenia nezdaniteľnej časti ľuďom, tvrdí Únia miest.

Pocasie 24. 10.

Blíži sa prudké ochladenie! Babie leto má svoje dni zrátané

23.10.2019 16:30

Prvý letný deň s teplotou nad 25 stupňov Celzia bol tento rok začiatkom apríla. Kedy bude posledný?

Tomáš Drucker

Dobrá voľba tvrdí, že prepoisťovacia kampaň bola nelegálna

23.10.2019 15:30

Mimoparlamentná strana tvrdí, že počas prepoisťovacej kampane súkromné poisťovne získavali poistencov nelegálne.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 145
Celková čítanosť: 310812x
Priemerná čítanosť článkov: 2144x

Autor blogu

Kategórie