Založ si blog

Charitatívci odmietli odviezť migrantov späť do Líbie

Dnes ma rozčúlila správa, že akísi charitatívni pracovníci zachránili nejakých migrantov, ALE keď im nechceli dovoliť zakotviť v Taliansku tuším tak odmietli odviezť migrantov naspäť do Líbie.

 

TOTO JE KĽÚČOVÉ – keď ich chcú zachraňovať dobre fajn je to záslužná práca, ALE prečo ich musia doviezť do Európy to nechápem. Veď ich môžu odviezť na africké pobrežie odkiaľ vyplávali.

 

Vnímam to ako arogantné pokrytectvo. Oni ich tam lovia z mora a vozia do Európy. To je také pomáhanie dovezú nám ich sem a starajte sa o nich, dajte im ubytovanie, nachovajte ich, oblečte, dajte im peniaze atď. O čo ide týmto ľuďom? Chcú vyľudniť Afriku, urobiť tam z toho veľké Safary, kde budú žiť len levy, zebry, slony atď. a napchať všetkých týchto ľudí asi 1 miliarda do fliačka zeme menom Európa? Toto je galaktická chyba ako aj Orbán vyhlásil a čisté šialenstvo.

 

Prečo nejdú títo ľudia do Afriky a prečo nepomáhajú priamo tam, aby ľudia ktorí tam žijú mali lepší život nešpekulovali nad opustením svojej domoviny. Žeby preto lebo to je tá ťažšia cesta? Jasné robiť taxi služby je jednoduchšie. Lenže týmto svojím počínaním títo „charitatívci“ bezohľadne nútia nás všetkých, aby sme sa o týchto ľudí ktorých oni sem veľkodušne vozia starali my všetci.

 

Naproti tomu keby pomáhali v afrických krajinách bolo by to o nich a o ich pomoci to by bolo férové. Možno by v domovských krajinách migrantov získali aj prestížne ocenenia, možno by aj zistili čo v tých krajinách nefunguje dobre a mohli by to zmeniť, možno by zistili že za mnohé si tí ľudia môžu sami.

 

Je možné že títo charitatívci by boli v krajinách pôvodu migrantov inšpiráciou a pohnútkou k rôznym zmenám k lepšeniu. Takisto by mohli pomôcť prilákať rôzne firmy do týchto krajín a tým postupne zvyšovať ekonomickú úroveň afrického kontinentu. Mohli by sa podieľať na vodohospodárskych projektoch pri budovaní umelých jazier a vodných priehrad, keďže v Afrike je voda veľký problém. Mohli by sa taktiež aktívne zapájať do projektov zalesňovania.

 

To že sa ľudia búria proti imigrácii je úplne prirodzený obranný mechanizmus. Ak sa ho určité lobistické skupiny snažia potlačiť, tlak bude iba narastať ako v tlakovom hrnci. A až to prekročí únosnú hranicu môžme byť svedkami nepekných vecí. Kto bude potom zodpovedný?

 

Odporúčam týmto charitatívcom pozrieť si nejaké dokumenty o 2. svetovej vojne. Ako Hitler chcel pomáhať sudetským Nemcom alebo Nemcom na území bývalého Pruska ako Maďari tlačili svoju hranicu všade tam kde žili Maďari na území Slovenska. Čo sa dialo po vojne ako boli tieto národnostné menšiny násilne vracané do svojich domovských štátov – ABY BOL KONEČNE KĽUD. Alebo spomeňme etnické čistky po rozpade Juhoslávie.

Priama voľba generálneho prokurátora a šéfa polície

17.10.2019

Z parlamentu sa stala nechutná tržnica, kde sa kupčí s tým kto za čo zahlasuje alebo nezahlasuje. Niekedy mi tiež NR SR pripadá viac ako divadlo plné hercov ako zbor najschopnejších ktorí vedú viac »

Zrušme Národnú (z)radu a ušetríme

15.10.2019

Ak je demokrácia vláda ľudu, tak my si môžeme vybrať kto nás bude zastupovať alebo kto bude riadiť štát nemusia to byť nutne politické strany a poslanci. Môžeme si napríklad priamo vo voľbách viac »

Očistné plamene pôsobia aj na Slovensku

14.10.2019

Vážení spoluobčania v poslednom období sa odhalili obludné praktiky a kauzy, obrovská špina v súdnictve, polícii a prokuratúre aktuálne. Buďme vďační, že sme sa dozvedeli ako veľmi bol viac »

úrad ochrana oznamovateľov korupcia

Komisia ukončila výsluch uchádzačov na post šéfa protikorupčného úradu

23.10.2019 18:30, aktualizované: 18:44

Komisia musí podľa zákona zaujať k jednotlivým kandidátom stanovisko do 15 dní od ukončenia ich vypočúvania.

Trenčín

Štát nechal viac ľuďom, mestá hrozia zvýšením daní z nehnuteľnosti

23.10.2019 16:53

Väčšina miest na Slovensku bude musieť zvýšiť dane a poplatky, aby tak vykryla výpadky príjmov aj zo zvýšenia nezdaniteľnej časti ľuďom, tvrdí Únia miest.

Pocasie 24. 10.

Blíži sa prudké ochladenie! Babie leto má svoje dni zrátané

23.10.2019 16:30

Prvý letný deň s teplotou nad 25 stupňov Celzia bol tento rok začiatkom apríla. Kedy bude posledný?

Tomáš Drucker

Dobrá voľba tvrdí, že prepoisťovacia kampaň bola nelegálna

23.10.2019 15:30

Mimoparlamentná strana tvrdí, že počas prepoisťovacej kampane súkromné poisťovne získavali poistencov nelegálne.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 145
Celková čítanosť: 310809x
Priemerná čítanosť článkov: 2144x

Autor blogu

Kategórie