Veda, viera a rozum nemôžu byť v rozpore

28. mája 2015, zoran44, duchovné

 

 

Dnes je všeobecná mienka, že tieto 3 atribúty nejdú dokopy, že sa vzájomne vylučujú. Vďaka svetlu – poznaniu, ktoré do tohto chaosu priniesol Abd-ru-shin si však nemyslím, že je to tak. Poďme si podrobnejšie rozobrať tieto 3 oblasti.

 

Veda skúma pohyby planét vo vesmíre ich vznik a zánik, takisto vývoj života na zemi a dospela k skvelým zisteniam podložených argumentami. Ale to čo skúma je hmotné už Ježiš hovoril, že v tele sa ukrýva duša, Abd-ru-shin o tom hovorí podrobnejšie. Veď veda a viera sa tým pádom vôbec nemusia vylučovať, len treba nájsť prepojenie telo – duša tomu sa málo venujeme. To, že sa rozvíja veda je dobre lebo sa rozvíja poznanie a poznanie je svetlo, nevedomosť je temnota, kde sa darí kadejakým neduhom. Takisto už dnes vieme, že hmotné predmety sú tvorené malými pohyblivými časticami atómami – čiže možno povedať energiou. A energia musí odniekiaľ prichádzať, jej zdroj môže byť kľudne aj Boh.

 

Veriaci by zase nemal zaslepene veriť hocičomu, ale podrobiť svoju vieru reálnym zákonitostiam a logike. Veriť v niečo nezmyselné nemá úžitok a zmysel. Abd-ru-shin hovorí, že slepá viera nič neosoží. A dodáva k tomu vysvetlenia, že všetko vo stvorení každý človek a každá činnosť sú podrobené neochvejným zákonitostiam, „zázraky“ nevinímajúc ani Lazárove zmŕtvychvstanie. Veď aj dnes sú prípady kedy sa človek preberie z klinickej smrti po 2 aj 3 dňoch. Ak spojenie duše a tela ešte nebolo úplne pretrhnuté je možný návrat duše do tela. Aj keď Ježiš liečil chorých muselo to podliehať platným zákonitostiam. Liečený si musí niečo vnútorne prežiť, zlepšiť sa, otvoriť sa svetlu potom ho môže viera uzdraviť. Aj dnes sú liečitelia nemyslím podvodníkov, ktorí vedia pomôcť energiou, akurát, že Ježiš disponoval oveľa silnejšou energiou, takže to na nás pôsobilo ako zázrak.

 

Rozum. Má byť dobrým sluhom ale nie zlým pánom. Človek sa má dobre starať o svoje telo aj o svoj majetok. Má byť dobrým hospodárom. Mylne tu vznikla predstava, že keď sa chce niekto páčiť Bohu musí rozdať svoj majetok a pobehovať za ľuďmi a všemožne im pomáhať. Som šťastný, že nás Abd-ru-shin vyslobodil z tohto bludu lebo veľa škody to spôsobilo. Telo je ako chrám duše a máme sa oň starať, avšak nezabúdajme, že telo je z prachu zeme a duša žije aj naďalej.

 

Takisto majetok. Ježiš nepovedal Jozefovi z Arimatie, aby rozdal svoj majetok. Povedal mu len nechaj svojich poddaných prichádzať k Bohu (modliť sa). Jednému povedal rozdaj majetok a nasleduj ma, ale bolo to individuálne mienené len pre neho nie všeobecne. Majetok je totiž našou oporou a ochranou tu na zemi. Žobraví mnísi to je niečo nedôstojné. Každý by mal používať svoje schopnosti – talent na to aby si mohol zarobiť na svoje živobytie, pritom však kľudne môže uctievať Boha a ďakovať mu. Veď nič nie je zadarmo ani jedlo ani bývanie. Abd-ru-shin hovorí, že príjmanie a dávanie má byť v rovnováhe ako v podvojnom účtovníctve. Jednoducho, že keď niečo prijmem patrí sa na oplátku niečo adekvátne dať naspäť.

 

Skutočne veda, viera a rozum nemusia byť v rozpore. Zbytočne sa škatuľkujeme na veriacich či neveriacich aj tak podliehame tým istým zákonitostiam a v tom je spravodlivosť. Ale mali by sme skúmať, bádať, objavovať to áno a logicky argumentovať to je správna cesta.