Založ si blog

Sme národ alkoholikov?

Keď si človek trochu vypije na tom hádam nie je nič zlé. U nás na Slovensku sa však v mnohých prípadoch slope – pije o preteky. Kto viac vypije ten je väčší frajer. Toto však podľa mňa nie je zdravý jav. Je mnoho ľudí ktorí si, po niekoľkoročnom holdovaní takýmto alkoholovým pretekom, poškodia zdravie alebo aj umierajú.

Našiel som tu nejaké štatistiky napr. podľa klinického psychológa z Univerzity Komenského Antona Heretika 10 až 12 percent populácie SR tvoria závislí od alkoholu, ktorí nedokážu užívanie zastaviť a ich fyzické i psychické zdravie býva vážne poškodené (2013). V rokoch 1993 – 1994 na následky nadmerného pitia a alkoholizmu zomrelo 3 800 osôb, čo predstavuje 8% všetkých úmrtí a toto číslo sa zrejme veľmi nezmenilo. Liečených od závislosti na alkohole v roku 2000 bolo na Slovensku 9105 pacientov.

Tím z Ústavu súdneho lekárstva a medicínskych expertíz Jesseniovej lekérskej fakulty UK v Martine (JLF UK) preskúmal údaje z vyše 14-tisíc pitiev vykonaných za ostatných 20 rokov. Z nich až v 2317 prípadoch – čiže približne šestine – odhalili ťažký stupeň opitosti, čiže viac ako 2 promile alkoholu v krvi. Išlo o predčasné a násilné úmrtia v súvislosti s požitím alkoholu.

Problém vidím v tom, že alkohol až príliš tolerujeme. Je ponúkaný už malým deťom, aby ochutnali a náhodou o niečo neprišli. Dlhoročné nadmerné pitie dáva vysoký predpoklad vzniku závislosti a poškodenia zdravia. Takýto človek už nie je ani pre spoločnosť taký užitočný, ale hlavne stráca svoj vlastný život. Doslova sa z pána stáva otrok. Ak som to dobre vyrátal tak cca 1900 ľudí umrie ročne na následky nadmerného požívania alkoholu. Myslím si každého jedného je škoda, mohli prežiť dlhší a plnohodnotný život a robiť radosť svojim blízkym, stačí keby pili s mierou a nie o preteky. 

Abd-ru-shin dokonca píše, že alkoholici ani po smrti nemajú pokoj a ich duše majú aj v záhrobí s touto závislosťou problém. Pokiaľ nad touto závislosťou nezvíťazia zostávajú pripútaní k zemi, k miestam kde sa pije a ľuďom ktorí pijú.

Vysoké pokuty pre drogových dílerov

16.09.2019

Drogový díleri vyrábajú štátu mrzákov fyzických aj duševných. Uvedomme si, že títo ľudia vyrábajú zo zdravých ľudí stratené existencie. Mali by za to pykať a to nielen basou ale aj viac »

Charitatívci odmietli odviezť migrantov späť do Líbie

14.09.2019

Dnes ma rozčúlila správa, že akísi charitatívni pracovníci zachránili nejakých migrantov, ALE keď im nechceli dovoliť zakotviť v Taliansku tuším tak odmietli odviezť migrantov naspäť do viac »

Ako odstrániť korupciu z najvyšších miest

12.09.2019

O korupcii sa veľa rozpráva, ale málo sa proti nej robí, prichytené a odsúdené sú len malé rybky a tie dobre vykŕmené si pokojne plávajú ďalej . Ako hlavnú príčinu vidím v tom, že je viac »

Syria výbuch dym

OSN dosiahla sa dohoda o zložení výboru pre vypracovanie sýrskej ústavy

19.09.2019 07:44

Rúhání vyjadril nádej, že voľby sa v Sýrii uskutočnia v roku 2020 alebo 2021.

Justin Trudeau v OSN

Premiér Trudeau ľutuje, že mal pred 18 rokmi na tvári tmavý mejkap

19.09.2019 07:05

Na fotke mal na hlave turban, na sebe habit, pričom na tvári, krku a rukách mal tmavý mejkap.

General Motors

Trump zoberie Kalifornii právo sprísniť emisné limity pre autá

19.09.2019 06:08

Administratíva Donalda Trumpa sa rozhodla odobrať Kalifornii právo stanovovať pre emisie automobilov prísnejšie limity než určujú federálni regulátori.

reštaurácia, stravovanie

Reštaurácie odhalia, aké mäso servírujú

19.09.2019 06:00

Mäso zo slovenských fariem má do jedální a reštaurácií k spotrebiteľovi najbližšie. Slovenská kuracina, bravčovina či hovädzina ale nie sú lídrom jedálnych lístkov.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 133
Celková čítanosť: 282702x
Priemerná čítanosť článkov: 2126x

Autor blogu

Kategórie