Založ si blog

Sme národ Bohorúhačov?

V časoch keď sa Boh prihováral Izraelcom my sme boli ešte pohania. Boh dal Izraelcom 10 prikázaní podľa ktorých majú žiť. 1. Ja som Hospodin tvoj Boh nebudeš mať iných Bohov okrem mňa, 2. prikázanie – Nebudeš brať meno Božie nadarmo atď.

A tu by som sa pristavil pri tomto druhom prikázaní. Lebo ľudia na Slovensku nielenže berú meno Božie nadarmo, ale v našej krajine sa meno Božie používa pomerne často ako nadávka. To už je podľa mňa silná káva. Neviem ako to je v iných krajinách budem rád za reakcie pod článkom. Ale môj názor na to je, že nám to jednoznačne nemôže priniesť nič dobré.

Čo si zaslúži taký národ, čo potupuje meno Božie? Stáročia sme boli utláčaní a aj teraz len hrdlačíme. Podľa mňa sa to ani nezmení pokiaľ budú ľudia takto hrubo potupovať meno Božie. Žiadne požehnanie nespočinie na tomto národe.

Keď už chce niekto nadávať, môže použiť mnoho slov na to. Ale že zrovna meno Božie alebo meno Kristove je tak populárne u nás používať ako nadávku, to len svedčí o nás, že sme tými pohanmi dodnes.

Sme národ alkoholikov?

26.05.2019

Keď si človek trochu vypije na tom hádam nie je nič zlé. U nás na Slovensku sa však v mnohých prípadoch slope – pije o preteky. Kto viac vypije ten je väčší frajer. Toto však podľa mňa viac »

Náboženské symboly

17.05.2019

S prílevom migrantov nám tu narástol problém akejsi náboženskej nevraživosti hlavne medzi kresťanmi a moslimami. Ako riešenie zavádzajú niektoré štáty ako teraz Rakúsko zákaz nosenia šatiek viac »

Veľký test slovenského národa

14.05.2019

Toto je fantastická príležitosť overiť si na vlastnej koži či existuje Boh, duša, dobré a zlé energie. Hrajú sa majstrovstvá sveta v hokeji a náš mladý tím hrá výborne. Ale aj keď máte viac »

Marián Kočner

Kočner opäť žiada o prepustenie z väzby, súd bude rozhodovať 25. júna

20.06.2019 10:38

Kočner je väzobne stíhaný v kauze takzvaných televíznych zmeniek za takmer 70 miliónov eur.

zuzana čaputová, miloš zeman, česko, návšteva oficiálna, nepouzivat!

Zuzana Čaputová začína návštevu Českej republiky stretnutím s Milošom Zemanom

20.06.2019 10:31

Prezidentka Zuzana Čaputová je na prvej zahraničnej návšteve v Českej republike. Stretáva sa s prezidentom Milošom Zemanom aj predsedom Poslaneckej snemovne a Senátu.

zlato, tehly

Zlato je v kurze, jeho cena vzrástla na 5-ročné maximum

20.06.2019 10:24

Ceny zlata vyskočili vo štvrtok ráno o 2 % a dostali sa na viac než 5-ročné maximá.

štrajk / vodiči / dopravny podnik mesta Prešov /

Prešov sa vyhne ostrému štrajku v MHD, zamestnancom zvýšia mzdy

20.06.2019 10:16

Ďalší ostrý štrajk v prešovskej mestskej hromadnej doprave v najbližšom období nebude.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 125
Celková čítanosť: 249433x
Priemerná čítanosť článkov: 1995x

Autor blogu

Kategórie