Založ si blog

Zánik Všeobecnej zdravotnej poisťovne

Ak sa tí ľudia čo riadia túto obrovskú poisťovňu rýchlo nespamätajú, môže sa stať, že ak sa naozaj veľa ľudí zdravo naserie môžu sa začať húfne z tejto poisťovne odhlasovať, čo môže mať pre túto štátom riadenú inštitúciu fatálne následky. Je nemysliteľné, aby pacienti platili dvakrát raz lekárovi a raz ešte zdravotnej poisťovni. Toto ak nebude riadne doriešené a pacientom poistencom VšZP riadne vykompenzované, tak by sa hádam mala začať o to zaujímať polícia a generálna prokuratúra.

Pred nejakým časom mal SMER v úmysle zaviesť systém jedinej štátnej poisťovne. Podľa vývoja z roku 2017 a súčasných problémov s VšZP, to však vyzerá že opačný trend bude lepší. A to zmenšenie kmeňa Všeobecnej zdravotnej poisťovne alebo jej úplný zánik a prilákanie na náš trh ďalších súkromných zdravotných poisťovní.

Nie som odborník na túto problematiku, ale len čo čítam  o tomto súčasnom probléme, lekári združení v ZAP sa vyjadrujú, že súkromné zdravotné poisťovne im už podpísali platby o cca 10 % vyššie oproti súčasnému návrhu Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Takže zase sa raz potvrdzuje, že štát nie je dobrým správcom.

Ja osobne by som uvítal keby som si mohol vybrať zo 4 – 5 zdravotných poisťovní. Takto by sa vytvorilo zdravé konkurenčné prostredie a zdravotné poisťovne by boli donútené správať sa čo najhospodárnejšie. Toto sa mi zdá, že bude fungovať lepšie ako jeden veľký štátny moloch. Od monopolu neočakávam nič dobré, chýba tam totiž ten tlak, ktorý núti jej zamestnancov robiť maximum pre efektívne fungovanie. Tiež si myslím, že menšia inštitúcia sa lepšie riadi ako veľká.  Záverom ešte pozdravujem vedenie VšZP. Neviem či si uvedomujú, čo ich čaká ak sa ľudia začnú húfne z ich poisťovne odhlasovať. Menej poistencov rovná sa menej teplých miestečiek a menej peňazí.

Nerobme z obchodov zberne odpadu

17.01.2019

Zálohovať PET fľaše a AL plechovky je podľa mňa krok správnym smerom. V krajinách ktoré to zaviedli sa výrazne zvýšila recyklácia týchto komodít. Nesprávne sa mi zdá robiť z obchodov viac »

Revolúcia v odpadovom hospodárstve

10.01.2019

Je to teraz aktuálna téma a nápadov nikdy nie je dosť. Nebojme sa vytvoriť niečo nové, čo ešte inde nemajú, hlavne nech to prináša prospech. Momentálny systém recyklácie je podľa mňa slabý, viac »

Štát musí diktovať študijné odbory

02.01.2019

Podľa mňa by štát mal vedieť ktoré profesie a v akom množstve potrebujeme dnes. Koľko a akých profesií budeme potrebovať o 1, 5 či 10 rokov. Verím tomu, že sa tým niekto zaoberá a že existujú viac »

Peniaze, libra, dolár, euro

Brexit zasiahne aj dôchodky, slovenská vláda ich chce garantovať

21.01.2019 19:46

Medzi oblasti, ktoré treba legislatívne upraviť v prípade brexitu, patrí nárok na dôchodky.

SR Devínska Kobyla bývalá raketová základňa BAX

Mala nás chrániť pred NATO, dnes je z nej ruina

21.01.2019 19:46

Betónové silá, bunkre a kasárne stavali nad bratislavskou Dúbravkou v rokoch 1979 až 1983.

Rada Európy

Rusko zvažuje odchod z Rady Európy

21.01.2019 19:17

"Diskriminácia na politickom základe je pre nás neprijateľná," znie z Moskvy.

glváč

Polícia preveruje, či Alena Zs. chodila do parlamentu

21.01.2019 18:23

Vyšetrovatelia si vyžiadali informácie o návštevách v parlamente.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 106
Celková čítanosť: 210361x
Priemerná čítanosť článkov: 1985x

Autor blogu

Kategórie