Založ si blog

Zánik Všeobecnej zdravotnej poisťovne

Ak sa tí ľudia čo riadia túto obrovskú poisťovňu rýchlo nespamätajú, môže sa stať, že ak sa naozaj veľa ľudí zdravo naserie môžu sa začať húfne z tejto poisťovne odhlasovať, čo môže mať pre túto štátom riadenú inštitúciu fatálne následky. Je nemysliteľné, aby pacienti platili dvakrát raz lekárovi a raz ešte zdravotnej poisťovni. Toto ak nebude riadne doriešené a pacientom poistencom VšZP riadne vykompenzované, tak by sa hádam mala začať o to zaujímať polícia a generálna prokuratúra.

Pred nejakým časom mal SMER v úmysle zaviesť systém jedinej štátnej poisťovne. Podľa vývoja z roku 2017 a súčasných problémov s VšZP, to však vyzerá že opačný trend bude lepší. A to zmenšenie kmeňa Všeobecnej zdravotnej poisťovne alebo jej úplný zánik a prilákanie na náš trh ďalších súkromných zdravotných poisťovní.

Nie som odborník na túto problematiku, ale len čo čítam  o tomto súčasnom probléme, lekári združení v ZAP sa vyjadrujú, že súkromné zdravotné poisťovne im už podpísali platby o cca 10 % vyššie oproti súčasnému návrhu Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Takže zase sa raz potvrdzuje, že štát nie je dobrým správcom.

Ja osobne by som uvítal keby som si mohol vybrať zo 4 – 5 zdravotných poisťovní. Takto by sa vytvorilo zdravé konkurenčné prostredie a zdravotné poisťovne by boli donútené správať sa čo najhospodárnejšie. Toto sa mi zdá, že bude fungovať lepšie ako jeden veľký štátny moloch. Od monopolu neočakávam nič dobré, chýba tam totiž ten tlak, ktorý núti jej zamestnancov robiť maximum pre efektívne fungovanie. Tiež si myslím, že menšia inštitúcia sa lepšie riadi ako veľká.  Záverom ešte pozdravujem vedenie VšZP. Neviem či si uvedomujú, čo ich čaká ak sa ľudia začnú húfne z ich poisťovne odhlasovať. Menej poistencov rovná sa menej teplých miestečiek a menej peňazí.

Spolupôsobenie ľudí s Bohom

16.08.2019

V nehostinnom vesmíre vznikla z prachu a kameňov nádherná planéta plná života. Naozaj keď si pozrieme zábery z okolitého vesmíru kde sú len vyprahnuté planéty pripadá mi naša Zem ako majstrovské viac »

Sme národ alkoholikov?

26.05.2019

Keď si človek trochu vypije na tom hádam nie je nič zlé. U nás na Slovensku sa však v mnohých prípadoch slope – pije o preteky. Kto viac vypije ten je väčší frajer. Toto však podľa mňa viac »

Sme národ Bohorúhačov?

21.05.2019

V časoch keď sa Boh prihováral Izraelcom my sme boli ešte pohania. Boh dal Izraelcom 10 prikázaní podľa ktorých majú žiť. 1. Ja som Hospodin tvoj Boh nebudeš mať iných Bohov okrem mňa, 2. viac »

Boeing

Boeing chce rekordne zvýšiť výrobu modelu 737, keď im úrady povolia lietať

22.08.2019 21:47

Spoločnosť Boeing plánuje, že vo februári 2020 navýši produkciu lietadiel 737 ak kontrolné orgány vo štvrtom štvrťroku povolia ich lety.

Alexej Navaľnyj

Moskovský súd odmietol predĺžiť väzbu Navaľnému, prepustia ho v piatok

22.08.2019 21:14

Navaľného v júli odsúdili na 30 dní väzenia.

miloš zeman

Prezident Zeman vymenuje Zaorálka za ministra kultúry v utorok popoludní

22.08.2019 20:22

Končí sa tak niekoľkomesačný boj o ministerstvo kultúry.

fans

Fanúšikovia tímu PAOK pochodovali Bratislavou, paralyzovali dopravu na Trnavskom mýte

22.08.2019 19:17, aktualizované: 20:28

Dopravný podnik Bratislava pomaly obnovuje jazdenie liniek.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 126
Celková čítanosť: 261279x
Priemerná čítanosť článkov: 2074x

Autor blogu

Kategórie